جزییات خبر

رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد :

افزایش دریافتی رزیدنت‌ها تا حداقل ۱۵ میلیون تومان

افزایش دریافتی رزیدنت‌ها تا حداقل ۱۵ میلیون تومان
تاریخ ایجاد خبر : 1403/1/26
شماره خبر : 4802
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: در حال حاضر دریافتی یک رزیدنت ۷ تا ۱۰ میلیون تومان است که با پیگیری‌های انجام شده انشالله به ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می‌رسد.

محمد رئیس‌زاده رئیس سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، در رابطه با خودکشی رزیدنت‌ها اظهار کرد: با حضور همه ارگان‌های ذی‌ربط جلسه‌ای برگزار شد. جمع‌بندی‌ها انجام و به وزارت بهداشت و معاونت حقوقی رئیس جمهور ارجاع داده شد. سازمان نظام پزشکی هم پیگیر این مسئله است و به دنبال بهبود شرایط رزیدنت‌ها است تا دوره رزیدنتی عاملی برای خودکشی نباشد.


وی ادامه داد: هرکسی ممکن است بیماری‌های زمینه‌ای، مشکلات خانواده‌ای و ... داشته باشد، اما تلاش ما این است که دوره رزیدنتی باری بر مشکلات افراد نباشد و حتی موجب کاهش برخی مششکلات نیز باشد.


رئیس سازمان نظام پزشکی افزود: یکی از بحث‌های مهمی که پیگیر آن هستیم معیشت رزیدنت‌ها است که پیگیری‌های جدی با آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی داشته و قول‌های مساعدی را گرفته‌ایم که معاونت توسعه وزارت خانه در حال پیگیری آن است.


رئیس‌زاده گفت: در گام اول باید معیشت رزیدنت‌ها بهبود یابد. منظور از معیشت موارد مختلفی از جمله دریافتی آن‌ها است. در حال حاظر دریافتی یک رزیدنت ۷ تا ۱۰ میلیون تومان است که با این پیگیری انشالله به ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می‌رسد.


وی خاطرنشان کرد: برای پزشکان عمومی که عمدتا متاهل بوده و در کلان شهر‌ها زندگی می‌کنند و همچنین درحال گذراندن دوره تخصص و تمام وقت هم باید در خدمت آموزش و درمان در بیمارستان دولتی باشد و بیشترین بار بیمارستان دولتی بر دوش آنهااست این عدد دریافتی اصلا معقول نیست. دریافتی رزیدنت‌های ۱۰ سال پیش از دریافتی رزیدنت‌های الان خیلی بیشتر بوده است بنابراین حتما باید حقوق آن‌ها افزایش پیدا کند تا بدون دغدغه نسبت به معیشت حداقلیشان بتوانند در خدمت آموزش و درمان در بیمارستان‌های دولتی باشند./خبرگزاری دانشجو

افزودن نظر :
نام: ایمیل: نظر: