جزییات خبر

عذرخواهی سازمان بنادر بابت اختلاس در بندر امام

مبلغ خارج شده به بیت‌المال بازمی‌گردد

مبلغ خارج شده به بیت‌المال بازمی‌گردد
تاریخ ایجاد خبر : 1403/1/20
شماره خبر : 4794
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با عذرخواهی از مردم بابت اختلاس انجام شده در مجتمع بندری امام گفت: ردیابی متهم در دستور کار قرار گرفته و به طور قطع مبلغ خارج شده از کشور به بیت‌المال باز می‌گردد.

علی‌اکبر صفایی امروز دوشنبه در نشست خبری افزود: همه توان ما با حمایت بسیار خوب دستگاه نظارتی و قوه قضاییه این است که مبلغ یاد شده به بیت‌المال بازگردد.

وی بیان داشت: متخلف فردی به نام "آرش اشتری" کارشناس مسوول مالی یکی از ادارات مالی بنادر تابع بود که شیادانه ۱۰۸ میلیارد تومان را از کشور خارج کرد.

صفایی خاطرنشان کرد: چند روز بعد این اختلاس توسط مسوولان حراست کشف شد و اکنون وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و دادستانی در حال ردیابی فرد مذکور هستند و برخورد قاطع با متخلف انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ابوطالب گرایلو، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان روز شنبه هفته جاری گفت: در اجرای سیاست‌های دولت مردمی مبنی بر پیشگیری، نظارت و مقابله با فساد و با تلاش و اقدام به موقع اداره حراست مجتمع بندری امام خمینی(ره)، اختلاس یکی از کارکنان امور مالی این مجتمع بندری کشف و فرد خاطی مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: در اوایل فروردین ماه امسال واحدهای ذی‌ربط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان متوجه سواستفاده یکی از کارکنان امور مالی مجتمع بندری امام خمینی(ره) مبنی بر برداشت مبالغی از حساب سازمانی شده و بلافاصله با هماهنگی و اقدام به موقع مقام قضایی، تمامی اشخاص و افرادی که از طریق این فرد به حساب آنها مبالغی واریز شده بود، مورد شناسایی و حساب آنها مسدود شده و مبالغ بازگردانده خواهد شد.

گرایلو ادامه داد: در جریان این برداشت غیرقانونی که در ماه‌های پایانی سال گذشته انجام شده هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های نظارتی و امنیتی استان برای دستگیری و بازگرداندن فرد متخلف که به خارج از کشور گریخته، همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار کرد: تا احقاق تمامی حقوق بیت المال، ‌ پیگیری پرونده ادامه داشته و برخورد لازم با افراد خاطی احتمالی در دستور کار قرار گرفته است./ایرنا

افزودن نظر :
نام: ایمیل: نظر: