اخبار دیده‌بان

لیست اخبار

انتصابات لحظه آخری دولت سیزدهم

نامه پزشکیان، ابلاغیه تبدیل وضعیت محرابیان را لغو کرد

1403/4/23
ابلاغیه وزیر نیرو همزمان شد با موج انتصابات و استخدام‌های لحظه آخری دولت سیزدهم که حساسیت پزشکیان بعنوان رئیس جمهور جدید ایران را در پی داشت.
20 کارشناس مسکن در نامه‌ای به مسعود پزشکیان مهم‌ترین الزامات سیاست‌گذاری ملکی را برشمردند

۱۲ پیشنهاد برای بازار مسکن

1403/4/23
20 کارشناس مسکن در نامه‌ای خطاب به مسعود پزشکیان مشکلات بازار زمین و ساختمان کشور را آسیب‌شناسی کردند و در این زمینه ۱۲ توصیه راهبردی به دولت چهاردهم مطرح کرده‌اند.
ریزتسهیلات پرداختی بانکها

سهم مردم از وام‌های بانکی چقدراست؟

1403/4/23
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۳ مبلغ ۱۲،۱۵۳.۶ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۲،۶۸۴.۳ هزار میلیارد ریال (معادل ۲۸.۳ درصد) افزایش داشته است.

نامه رسمی پزشکیان خطاب به مخبر عکس

1403/4/20
رئیس جمهور منتخب دولت چهاردهم در نامه ای به محمد مخبر نوشت: در وزارتخانه ها و معاونت های ریاست جمهوری از هرگونه عزل و نصب نیروی جدید خودداری گردد.
گزارش از تخلف دولتی‌ها از بخشنامه مخبر

افشای اسنادی از انتصاب‌های دقیقه نودی دولت سیزدهم/ سازمان بازرسی هشدار صادر کرد سند

1403/4/20
پس از حرف و حدیث‌هایی که در فضای رسانه‌ای کشور در خصوص برخی عزل و نصب‌ها در دستگاه‌های اجرایی شنیده می‌شد، نامه دیروز مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب به سرپرست ریاست جمهوری، موضوع را وارد فاز تازه‌ای کرد.
احمد توکلی خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

اتخاذ تصمیم در "تاثیر معدل در نتایج کنکور" پس از فعال شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی جدید صورت گیرد

1403/4/19
احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از وی خواست تا در صورت موافقت رئیس مجمع، موضوع "بررسی اصرار مجلس به تعویق تاثیر معدل در نتایج کنکور" پس از روی کار امدن دولت جدید و فعال شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیب جدید صورت گیرد.

قدردانی احمد توکلی از مخبر

1403/4/18
احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی پیامی از مخبر؛ سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم تشکر و قدردانی کرد
وزیر اقتصاد و دارایی:

500 واحد مبارزه با پولشویی و جرائم سازمان یافته فعال شد

1403/4/17
وزیر اقتصاد ودارایی گفت: در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی و پولشویی میزان مراکزمبارزه با پولشویی ۴۰ دستگاه بود که هم اکنون به ۵۰۰ مرکز افزایش یافته است.

فساد نهادینه شده در صنعت دارو؟

1403/4/17
تازه‌ترین داوری در باره وجود رانت د‌ر اقتصاد دارو از سوی معاون وزرای صنعت، معدن و تجارت بر زبان رانده شده است. وجود رانت به شکل‌های گوناگون به‌ویژه تخصیص دلار ارزان برای واردات دارو که دست‌کم 50‌درصد نسبت به دلار بازار آزاد رانت دارد یکی از دلایل وجود فساد در این بخش شده است.

بازخوانی مشکلات اقتصادی بازمانده از دولت سیزدهم

1403/4/17
درخصوص قرارداد‌های IPC تازه امضا شده، اگر صندوق توسعه ملی به پروژه‌هایی که این روز‌ها شرکت ملی روی کاغذ برای توسعه امضا کرده است پولی ندهد، آیا این شرکت‌ها که مدیران وزارت نفت و شرکت ملی پیش‌تر خود مدیر ارشد آن‌ها بوده‌اند پولی برای توسعه دارند؟