اخبار دیده‌بان

لیست اخبار

توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخاباتی:

در بدنه دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

1403/4/3
احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت، طی بیانیه ای خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری به آنان توصیه کرد تا در صورت انتخابشان توسط مردم ، بدنه دولت خود؛ اعم از معاون اول و تیم همراه را از میان اقتصاددانان توسعه گرای عدالتخواه، فسادستیز و حامی جدی اقشار مستضعف انتخاب کنند.

دهقان: اتخاذ تصمیمات پیچیده اقتصادی مهم‌ترین کار رئیس جمهور آینده است فیلم

1403/4/2
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت : مهم‌ترین کاری که رئیس جمهور آینده باید انجام دهد، اتخاذ تصمیمات پیچیده اقتصادی در حوزه‌های مختلف کشور خواهد بود.
سردار رحیمی خبر داد؛

تشکیل ۱۱۰ پرونده علیه مجرمان اقتصادی توسط پلیس امنیت اقتصادی

1403/4/2
رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از تشکیل ۱۱۰ پرونده علیه مجرمان اقتصادی توسط پلیس امنیت اقتصاد دیجیتال خبر داد.
قحط الرجال در زیر مجموعه‌های پتروشیمی خلیج فارس

مدیر متهم به فساد در پتروشیمی آپادانا چه می‌کند؟ سند

1403/3/30
در شرایطی که کشور با بحران‌های متعدد مالی و زیرساختی مواجه و حلقه تنگ تحریم‌ها فشار معیشتی بر مردم را دوچندان کرده است، شنیدن خبر اختلاس و تخلف مالی و یا اخلال در نظم اقتصادی کشور تحمل وضعیت موجود حاکم بر اقتصاد را سخت‌تر کرده و هزینه‌های هنگفتی را به کشور وارد می‌کند.

نظر نامزدهای ریاست جمهوری در رابطه با مهار تورم و رشد اقتصادی

1403/3/29
مهار تورم و رشد اقتصادی دو موضوع بسیار مهم و پیچیده است که بدون برنامه منسجم و تیم اجرایی قوی در اقتصاد عملیاتی نخواهد شد.

آیا مجلس دوازدهم قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را اصلاح می‌کند؟

1403/3/27
قانون نظارت بر رفتار نمایندگان 12 سال قبل تصویب شده و با وجود ایراداتی که در حوزه اجرا با آن مواجه بوده و به اذعان نمایندگان مجلس به دلیل این نواقص تاثیرگذاری نداشته است؛ اما اصلاح آن نیز در مجالس گذشته به سرانجام نرسید.
۴ کاندیدای ریاست جمهوری چه قول‌هایی دادند؟

کاهش تورم و مبارزه با فساد نقطه اشتراک همه نامزدها

1403/3/27
به نظر می رسد، کنترل تورم و مبارزه با فساد نقطه مشترک برنامه همه کاندیداها باشد.هرچند به نظر می رسد رفع این موارد بر روی کاغذ آسانتر از عمل به آن است. چهار نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری در پنجمین روز رقابت انتخابات نظرات خود را در خصوص بخش های مختلف اقتصاد بیان کردند که در ادامه می خوانید.
یادداشت:

دولت چهاردهم و مبارزه با فساد

1403/3/27
بی‌تردید در سالیان اخیر با رشد و گسترش فساد در کشور روبه‌رو بوده‌ایم. ارقام ریالی مرتبط با پرونده‌های اخیر در مقایسه با پرونده‌های چند سال پیش، رشدی حیرت‌انگیز را نشان می‌دهد.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مورد " شفافیت" چه می گویند؟

1403/3/27
نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ازنرم افزارهای دقیق عملی برای رسیدن به شفافیت چندان سخنی به میان نیاورده اند و بدون تردید کلی‌گویی در این باره نمی تواندراه حل مناسبی در موضوع شفافیت باشد .
سئوالهای اساسی یک اقتصاددان از کاندیداها؛

سرتیم اقتصادی شما کیست؟/ سیاست تعدیل یا اصلاح ساختاری؟/ چگونگی کنترل تورم و ارز؟

1403/3/23
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه نامزد‌های ریاست جمهوری باید سرتیم اقتصادی خود را معرفی کنند، گفت: مردم باید بدانند کاندیداها، برای یارانه ها، کسری بودجه، ناترازی برق و بنزین و منابع بانکی و حوزه صادرات و ... چه برنامه ای دارند.