منو

کارگروه زمین و کشاورزی و مبارزه با زمینخواری  دیده بان شفافیت و عدالت: به زودی ۷ هزار متر مربع  از زمین های کشاورزی که  توسط یکی از مسئولان دولتی، به کاربری های  معارض کشاورزی، از جمله ویلا و استخر، تغییر کاربری داده شده بود، به وضع سابق اعاده و در چرخه تولید کشاورزی قرار می گیرد.

کارگروه زمین و کشاورزی دیده بان شفافیت و عدالت اعلام کرد: در سال های گذشته زمینی به مساحت  حدود ۷۰۰۰ متر مربع توسط یکی از مسئولین فعلی دولت در یکی از روستاهای شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی به تصرف درآمد و پس از تغییر کاربری در آن اقدام به ساخت و ساز شaد.

این اقدام که در تعارض آشکار با قوانین و مقررات و ضوابط ملاک عمل، به ویژه قانون حفظ کاربری اراضی زارعی و باغ ها و  قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی،اقتصادی می باشد،توسط کسانی صورت گرفته است که، وظیفه و رسالت ذاتی آنها،  حفاظت از  منابع غیر قابل تجدید  آب و خاک و  محیط زیست کشور  است.

براساس بررسی های صورت گرفته توسط کارگروه کشاورزی و مبارزه با زمین خواری دیده بان شفافیت و عدالت و اقدامات انجام شده توسط این کارگروه که با همکاری و تلاش مسئولان دلسوز استان آذربایجان صورت گرفت،مقرر شد، بزودی ساخت و سازهای صورت گرفته توسط این کارگزار ارشد قلع و قمع و اراضی موصوف به وضع  سابق،یعنی کشاورزی، اعاده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0