منو

در پی ارسال نامه دکتر احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص دریافتی های نامتعارف برخی افراد در مجموعه شستا ، این مجموعه اقدام به پاسخگویی نمود .

به گزارش داد متن این نامه به شرح ذیل است.

در ادامه دیده بان شفافیت و عدالت نیز به این نامه پاسخ داد که پس از نامه ذکر شده می آید.

جناب آقای دکتر احمد توکلی

رئیس محترم هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت

سلام علیکم

احتراماً، در خصوص لیست منتشر شده در فضای مجازی در مورد مشاوران شستا و سپس انتشار نامه جنابعالی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت پاسخگویی در مورد لیست کذب و خلاف واقع منتشره در سایت سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت و نیز سایت الف نکات ذیل را به استحضار می‌رساند:

۱- از سوی آن مجموعه محترم هیچ گونه نامه یا مکاتبه‌ای جهت توضیحات واصل نشده بود. بدیهی است اگر آن عزیز درخواست اطلاعات را داده بودند، حتما موارد سریعتر به اطلاع می‌رسید، کما این که در همان زمان توضیحات مکتوب طی نامه شماره ۴۴۴۵/۱/۱۱ مورخ ۱۶/۰۴/۱۴۰۰ به سازمان بازرسی کل کشور ارسال گردید.

۲- بدیهی است انتخاب و استفاده از مشاورین در جهت پیشبرد برنامه‌ها، اهداف و نظارت بر هلدینگها در مجموعه‌ای با مختصات شستا از اختیارات مدیریت مجموعه است.

۳- در لیست مذکور نام برخی افراد آورده شده که هیچگونه ارتباط استخدامی و دریافت حقوق از شستا ندارند.

۴- در لیست مزبور سعی شده است آن گونه القا شود که افراد لیست در محل کار خود حضور ندارند و یا کار سازمانی مشخصی بر عهده ندارند که در ذیل به کذب و خلاف واقع بودن مطالب درج شده اشاره می‌گردد:

۱- مهدی نوراحمدی:

آقای دکتر مهدی نوراحمدی دارای مدرک دکترای مدیریت قراردادهای بین المللی نفت وگاز و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السلام با ۱۷ سال سابقه کار و قریب ۱۵ سال سابقه مدیریتی در مراکز دانشگاهی (۳ سال هیأت علمی دانشکده اقتصاد و مدیر امور آموزشی دانشگاه امام صادق علیه السلام) و هلدینگ‌ها و شرکت‌های نفتی (بیش از ۱۱ سال مشتمل بر عناوینی همچون مدیر برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، عضو هیأت مدیره شرکت خدمات حفاری سروک کیش، عضو هیأت مدیره شرکت پتروشیمی فسا، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره موسسه مطالعات انرژی سبحان)، از ۱۱/۱۰/۱۳۹۷ با سمت مدیر حوزه مدیریت فعالیت دارند که وظایف ایشان کاملا تعریف شده است و ادعای “تهیه پاورپوینت برای مدیرعامل” به عنوان شرح وظیفه دون شأن ایشان می‌باشد. بنابراین مطالب منتشر شده کاملا خلاف واقع و کذب محض است.

۲- میثم دامدیده

نام صحیح ایشان، میثم دامیده است. نامبرده از ۰۱/۰۳/۱۳۹۹ با سمت مشاور پارلمانی مدیرعامل مشغول شده و کلیه امور پارلمانی شستا و هماهنگی‌ها با معاونت پارلمانی وزارتخانه و مجلس شورای اسلامی طبق شرح وظایف مربوط توسط ایشان صورت می‌گیرد. هرچند نامبرده وقت و انرژی بسیار بیشتری در شستا صرف می‌کند، لیکن قرارداد ایشان، قرارداد ۶۰ ساعتی منطبق بر قانون و دستورالعملهای مربوط در شستا می‌باشد. حضور ایشان در شستا بسیار بیشتر از ۶۰ ساعت ذکر شده در قرارداد است و به ایشان بابت حضور مازاد، هیچ پرداختی صورت نمی‌گیرد. با توجه به نوع فعالیت ایشان، بخش زیادی از فعالیتهای وی در رفت و آمد به مجلس شورای اسلامی و هماهنگی با معاونت پارلمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرف می شود و کمترین بررسی میدانی حجم وقت‌گذاری ایشان را اثبات می‌کند. لذا مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

۳- مهدی خراسانی

آقای دکتر سید مهدی خراسانی با دکترای روابط بین الملل و با سابقه کاری سه سال مدیرعاملی شرکت سفر کارت ملی، بیش از ۱۲ سال کارشناس ارشد مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام و ۵ سال مدیر حوزه ریاست گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۹ با عنوان کارشناس اداری و منابع انسانی در حوزه مدیریت مدیرعامل مشغول به کار شده است. در ضمن ایشان مشاور حوزه ریاست شستا نیست و مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض و خلاف واقع است.

۴- محمد الله خواه

نام صحیح ایشان، مهدی الله خواه است. نامبرده با سمت کارشناس بازرسی به صورت تمام وقت در بازرسی شستا مشغول به انجام وظیفه می‌باشد. لازم به ذکر است ایجاد و تقویت بخش بازرسی با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور در جهت نظارت بر عملکرد و پیگیری پرونده‌های سازمان بازرسی در شرکت‌ها صورت گرفته است. لذا درج عنوان “بدون حضور و بدون شغل” به عنوان شرح وظیفه برای ایشان کذب محض است.

۵- مهدی یاراحمدی

نام صحیح ایشان، علی یاراحمدی است. نامبرده کارشناس تمام وقت بازرسی می‌باشد. در ضمن، ایشان از شرکت کربن ایران به شستا مأمور شده اند. لازم به ذکر است ایجاد و تقویت بخش بازرسی با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور در جهت نظارت بر عملکرد و پیگیری پرونده‌های سازمان بازرسی در شرکت‌ها صورت گرفته است. لذا درج عنوان “بدون حضور و بدون شغل” به عنوان شرح وظیفه برای ایشان کذب محض است.

۶- فرهنگ فصیحی

آقای دکتر سید فرهنگ فصیحی با مدرک دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر، از نخبگان شناخته شده در امور دانش بنیان و فناوری‌های نوین هستند. نامبرده از تاریخ ۲۶/۰۵/۱۳۹۹ تا ۳۰/۰۹/۱۳۹۹ در شستا با عنوان مشاور مدیرعامل در امور نوآوری و اقتصاد دانش بنیان مشغول به کار شد که به دلیل مخالفت وزارت نفت با مأموریت ایشان، با شستا قطع همکاری نموده و به وزارت نفت بازگشت. مؤکدًا تصریح می‌شود که علی‌رغم زحماتی که ایشان در شستا متقبل شدند، هیچ پرداختی هم به ایشان صورت نگرفته است و مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

۷- مجید دبیریان

ایشان از ۲۷/۱۱/۱۳۹۹ با عنوان دستیار ویژه مدیرعامل در امور استانها و سرمایه‌گذاری شستا مشغول به کار شده‌اند و علاوه بر مسائل مربوط به استانها، پروژه‌ها و شرکت‌ها، امور مربوط به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرکت‌های تابعه شستا را نیز پیگیری می‌کنند و لذا شرح وظیفه “بدون مسئولیت و حضور نامنظم” کذب محض است.

۸- محمد کبیری

ایشان معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

۹- مریم جمشیدی

ایشان مشاور رسانه‌ای شرکت شیمی دارویی داروپخش است و امور مربوط به روابط عمومی آن شرکت را نیز بر عهده دارد. نامبرده هیچ گونه رابطه و قرارداد همکاری تحت هیچ عنوان با شستا نداشته و تبعا هیچ پرداختی هم به ایشان صورت نگرفته است. بنابراین ایشان به هیچ وجه مشاور رسانه‌ای شستا نبوده است. لذا مطالب منتشره در خصوص ایشان کذب محض است.

ضمنا در نامه منتشره اشاره شده است «علی‌رغم ادعای ایجاد شفافیت …»، که با یک مراجعه ساده به سایت شستا به آدرس www.ssic.ir می‌توان کلیه مستندات عملکرد و دستاوردهای شستا در حوزه ارتقای شفافیت را مشاهده و در صورت تمایل با عملکرد سایر هلدینگهای مشابه در زمینه شفافیت مقایسه نمود.

انتظار دارد مطابق قانون و در جهت حمایت از افرادی که دلسوزانه و شبانه‌روز در جهت ایفای مسئولیت خود تلاش می‌کنند، اطلاع رسانی و ابهام زدایی لازم صورت پذیرد.

مراتب جهت استحضار و بهره‌برداری ایفاد می‌گردد.

توضیحات دیده بان:

  • در خصوص بند ۱ به اطلاع می­رساند که روش دیده­ بان شفافیت و عدالت در گزارش­های واصله تماس با مسئول دستگاهیست که در مورد آن گزارش شده است که در این باره نیز ابتدا قائم­ مقام دیده ­بان شفافیت و عدالت سپس دوبار و در دو مرحله مسئول دفتر آقای دکتر احمد توکلی با دفتر دکتر رضوانی­ فر، مدیرعامل محترم شستا به شمارۀ ۸۸۸۸۰۰۸۰ تماس و فردی به نام آقای اشراقی پاسخگو و کلیت مطلب جهت احاله به آقای رضوانی­ فر به ایشان منتقل گردید و شماره تماس ۸۸۸۹۰۵۳۴ تلفن دفتر آقای دکتر توکلی به ایشان داده شد که پاسخ لازم را از طریق همین شماره اعلام فرمایند.
  • در خصوص بند ۲ همانگونه که مدیریت شستا مطلعند مکاتبۀ دیده­بان شفافیت و عدالت پس از عدم پاسخگویی مجموعه شستا با عنوان وزیر محترم کار، تعاون و رفاه اجتماعی می­باشد و کافی بود کپی یا اصل نامه را از دفتر وزیر محترم اخذ نموده یا اینکه از دیده ­بان شفافیت و عدالت مطالبه می­کردند که در اختیار آنها قرار می­گرفت.
  • در خصوص بند ۴ دستور فرمایند مدارک و مستندات (احکام کارگزینی، ابلاغ احکام، اسناد مالی پرداخت جهت افراد اشاره شده به منظور بررسی حسب مادۀ ۸ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در اختیار دیده­بان شفافیت و عدالت قرار گیرد تا نسبت به آن اظهار نظر گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0