منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به پژمانفر رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی از وی خواست تا دستگاه متبوع ایشان  و همچنین دستگاه های نظارتی و امنیتی کشورهرچه سریعتر به موضوع تخلف معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور رسیدگی نمایند.

گفتنی است دیوان محاسبات کشور در اسفندماه سال گذشته بدون ارائه دلیل قانع کننده ای مناقصه تعیین پیمانکار تأمین غذا در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی را ابطال و مجددا اقدام به برگزاری مناقصه دیگری نمود.

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای پژمانفر

رئیس محترم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

هر چه بگندد نمکش می‌زنند                    وای به روزی که بگندد نمک

به اطلاع می‌رساند اواخر اسفندماه ۱۳۹۹ مناقصه‌ای جهت تعیین پیمانکار تأمین غذا در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی برگزار شده است. بدون آنکه تخلفی در این مناقصه صورت گرفته باشد و تنها به دلیل آنکه شرکت خاصی برنده آن نشده بود، معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور آقای بیت عفری طی نامه مورخ ۳۰/۰۱/۱۴۰۰ از مدیرعامل منطقه ویژه می‌خواهد تا این مناقصه را ابطال کند و مناقصه دوم را برگزار کند. لذا موضوع تخلف معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور در دستور کار دیده‌بان شفافیت و عدالت قرار می‌گیرد. اسناد مثبته پرونده که در اختیار ماست، در اختیار کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور نیز هست. متأسفانه به جای برخورد با متخلف نسبت به تعویض مدیری که جلوی این فساد ایستاده است اقدام می‌شود. این اقدام و موارد مشابه موجب یاس در مدیران شجاع و ضد فساد و ترس دیگر کارکنانی که انگیزه مبارزه با فساد را دارند می‌گردد که مغایر با قوانین حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و قانون نظام سلامت اداری است. دیده‌بان شفافیت و عدالت سعی کرد تا موضوع را از طریق مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و متعاقب آن وزیر محترم نفت حل نماید و ضمن حمایت از مدیرعامل منطقه مذکور در این پرونده، جلوی خواسته غیرقانونی معاون دیوان محاسبات گرفته شود؛ اما این مهم اتفاق نیفتاد. لذا از کمیسیون اصل ۹۰، سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و همچنین دستگاه‌های نظارتی و امنیتی توقع ورود فوری و قوی به موضوع را دارد تا انشاء الله شاهد این پلشتی‌ها، آن هم توسط یکی از مسئولان دستگاه‌های نظارتی نباشیم.

 

با تشکر

احمد توکلی

۱۱/۰۳/۱۴۰۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0