منو

سایت اقتصاد ما، در شب دوشنبه، میزبان جلسه ایی با موضوع بازار سرمایه و فعالان این بنگاه اقتصادی بود. در کلاب هاوس اقتصاد ما، مهمان ویژه ایی هم حضور داشت که از سوی دکتر احمد توکلی و نهاد دیده بان شفافیت وعدالت ، نگاه و رویکرد های این نهاد مدنی را در ارتباط با مفاسد اقتصادی بیان میکرد. آنچه میخوانید خلاصه ایی از دیدگاه برخی فعالان بازار سرمایه با دکتر رجب پناهی عضو دیده بان شفافیت وعدالت است.


در ابتدای جلسه دکتر عبداله رحیم لو فعال بازار سرمایه، برخی آسیب های موجود در فرایند پنهان کاری در بورس و پیامد های آنرا توضیح داد . رحیم لو خاطر نشان کرد که بورس در صورتی بازاری پویا و قابل اتکاء میشود که تمام مراحل سبد گردانی و….. به سمت شفافیت سوق پیدا کند و رانت خبری واطلاعاتی از آن منفک و دور باشد.
در همین چارچوب برخی از فعالان بورس دید گاه های خود را در مورد فقر شفاف سازی عنوان و نقدهای مهمی را بیان کردند . در همین زمینه آقای مهریزاده در مورد چند شرکت بورسی که براثر تخلفات اداری، کارشان به تشکیل پرونده قضایی کشیده است ، خواستار احقاق حق شد. وی همچنین بر پیگیری حقوق سرمایه گذاران زیان دیده تاکید کرد و مطالبه محوری را بهترین شیوه برای قانونمند کردن بورس قلمداد کرد.
در ادامه این کلاب هاوس، دکتر رجب پناهی ، با معرفی ساختار و کارکرد های دیده بان شفافیت اعلام کرد که این نهاد مدنی از تمام کسانی که در بازار سرمایه دچار خسارت شده اند ، دعوت میکند تا مشکلات ومطالبات خودشان را در قالب گزارشی به ما بدهند تا بتوانیم نسبت به حقوق آنان ، اقدام کنیم. پناهی قول داد که این نهاد با کمک رسانه ها و گزارش های مردمی در خدمت همه ایرانیان است ودر های دیده بان شفافیت وعدالت، برای تمام سرمایه گذاران بورس، بازار و … آماده خدمت رسانی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0