منو

اوایل آذرماه امسال مجری برنامه تهران ۲۰ شبکه ۵ سیما اعلام کرد که دانشگاه فرهنگیان کتاب‌هایی به دانشجومعلمان فروخته است که رئیس دانشگاه فرهنگیان نویسنده آن کتاب‌هاست و فروش این کتاب‌ها گردش سه میلیارد تومانی داشته‌است.

به گزارش داد، به دنبال آن کارگروه آموزش دیده بان شفافیت و عدالت جهت پی گیری موضوع اقدام نمود و به نتایجی رسید که در مصاحبه با هامون سبطی دبیر کارگروه آموزش دیده بان شفافیت و عدالت می آید:

سبطی با اعلام اینکه این عمل معنایی جز اتهام تعارض منافع و ویژه‌خواری ندارد، گفت: با توجه به حساسیت دیده‌بان شفافیت و عدالت نسبت به موضوعات آموزشی، این نهاد به‌طور رسمی در تاریخ ۹۹/۰۹/۰۲ طی نامه‌ای به شماره ۳۵۱-۳۹۸-د خطاب به رئیس دانشگاه فرهنگیان، در مورد موضوع طرح شده توضیح خواست.

وی ادامه داد: به دنبال آن رئیس دانشگاه فرهنگیان در بازگشت به نامه‌ شماره ۱۰۰/۱۰۲۳۲/۵۰۰۰۰ مورخ ۱۰/۰۹/ ۹۹اعلام کرد جهت بررسی تمام جوانب موضوع خواستار اعزام کارشناسان دیده‌بان شفافیت و عدالت به دانشگاه فرهنگیان می‌باشد و دیده بان نیز همزمان با اعزام تیم کارشناسی به دانشگاه فرهنگیان، خواستار رایزنی با صدا و سیما و دریافت مستندات از تهیه‌کننده آن برنامه شد .

سبطی بیان داشت: با توجه به عذرخواهی رسمی مجری برنامه در برنامه زنده شبکه ۵ در تاریخ ۰۹/۰۲/  ۹۹ دیده بان شفافیت و عدالت دلیلی برای رایزنی با صدا و سیما ندید و تنها موضوع را از طریق مستندات دانشگاه فرهنگیان پیگیری نمود.

دبیر کارگروه آموزش دیده بان شفافیت و عدالت افزود: مطابق بررسی اسناد در کار گروه آموزش  و دیدار حضوری بازرسان مؤسسه دیده بان با رئیس دانشگاه فرهنگیان ، مشخص شد کلیه حقوق مادی ناشی از تألیف و تدوین این کتاب توسط نویسنده،دکتر خنیفر، به‌طور دائمی به دانشگاه فرهنگیان صلح و اهدا گردیده و تاکید شده است تا در محاسبه قیمت اثر هیچ حقوقی برای مؤلف لحاظ نشود.  همچنین تمام مبلغ مورد بحث که ،حدود دویست و سی میلیون تومان بوده است، بابت هزینه تبدیل و چاپ اثر به انتشارات پرداخت شده و دیگر هیچ مبلغی به رئیس دانشگاه یا شخص ثالثی پرداخت نشده است.

در پایان سبطی گفت: لازم به ذکر است که محتوای کتاب مناسب دانشجویان جدیدالورود بوده که این موضوع به تایید معاونت صاحب صلاحیت در این حوزه رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0