منو

احمد توکلی با اشاره به اهمیت نقش رسانه گفت: اگر رسانه در امر به معروف و نهی از منکر به درستی عمل  کند انجام بزرگترین واجب الهی را برای مردم آسان کرده است

اختتامیه پنجمین دوره جشنواره ابوذر امروز با همت سازمان بسیج رسانه و حضور جمعی از فعالان رسانه ای در محل حوزه هنری واقع در خیابان سمیه برگزار شد.

به گزارش داد، در این جشنواره از احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت به خاطر سالها حضور پررنگش در مبارزه با مفاسد اقتصادی تجلیل شد.

توکلی ضمن عرض تشکر و با بیان اینکه هنوز یک شخصیت رسانه ای است ، گفت: خوشحالم در برهه ای از زندگی ام رسانه ای بودم و هم اکنون نیز فعالیت رسانه ای را ترک نمی کنم.

وی خطاب به فعالان رسانه ای تصریح کرد:  شما بزرگانی هستید که می خواهید به مردم امکان درست تصمیم گرفتن را بدهید و مردم برای این تصمیم گیری به اطلاعات درست و صحیح از جانب شمااحتیاج دارند.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اذعان به اینکه رسانه باید به مردم راست بگوید و در این راه نباید گزینشی عمل کند، ادامه داد: اگر رسانه ها در انتقال اطلاعات به صورت گزینشی عمل کنند آنگاه مردم نمی توانند به درستی  تصمیم بگیرند و انتخاب درستی داشته باشند. اگر راست گویی را گزینشی نماییم حتما در جایی دروغ از آب در می آید.

توکلی با اشاره به اهمیت نقش رسانه در جهت بسترسازی برای امر به معروف و نهی از منکر سوی مردم گفت: امر به معروف و نهی از منکر متوجه قدرتمندان و صاحبان قدرت است. اگر رسانه در این راه بدرستی عمل کند انجام بزرگترین واجب الهی برای مردم سهل و آسان می شود و هنگامی که این عمل درست رواج پیدا کرد رفته رفته اوضاع جامعه نیز  بهبود می یابد.

وی با اشاره به سخنی از امام علی (ع ) در زمینه لزوم امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: امام علی فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود، اشرار بر جامعه حاکم می شوند.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پایان گفت: برادران و خواهران عزیز در حال حاضر بسیاری از شرور ها در سمت های مهمی در کشور قرار دارند . شرور فقط به قمه کش اطلاق نمی شود بلکه یقه سفیدها نیز در زمره افراد شرور قرار می گیرند و باید  از این اشرار ترسید چرا که آنها با کارهای نادرستشان کشور را به سمت نابودی می کشند. اگر رسانه ها با کمک به یکدیگر شر یقه سفیدها را از سر مردم کم کنند، مردم آزاد تر می توانند تصمیم بگیرند  و بالاخره جمهوری اسلامی از این خطر بزرگ نجات خواهد یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0