منو

احمد توکلی رئیس هیإت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به زنگنه اخطار داد در صورت عدم برخورد قاطع و صریح این وزارتخانه با موانع موجود در حمایت از تولید داخلی لوله ترش ، این موسسه موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

شایان ذکر است دیده بان شفافیت و عدالت در آبانماه سال جاری نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و با ارائه راهکارهایی خواستار حمایت  از تولید لوله ترش شد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

 

جناب آقای مهندس زنگنه

وزیر محترم نفت

سلام علیکم

پیرو نامه شماره ۲۱۱-۱۹۸-د مورخ ۲۸/۰۸/۱۳۹۸ دیده‌بان شفافیت و عدالت؛ توضیحاتی از مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت دریافت گردید در این خصوص به اطلاع می‌رساند:

  • مدیرعامل شرکت ملی نفت توضیح نداده است که چرا خریدها به صورت غیررقابتی با قیمت‌های بالا از خارج از کشور و از طریق شرکت‌هایی بدون سابقه انجام شده است. در حالی که قیمت تمام شده داخلی بسیار کمتر است.
  • در این پاسخ برای اثبات حمایت از داخل صورتجلسه‌ای مربوط به تاریخ ۰۴/۰۳/۹۸ ارسال شده است که در آن مقرر گردیده بود سی هزار تن خرید از داخل کشور انجام شود. با وجود نزدیک به هشت ماه از صورتجلسه تاکنون قراردادی با تولیدکنندگان داخلی امضا نشده و طبعاً پولی هم بابت آن پرداخت نشده است. در حالی که قراردادهای متعددی برای واردات همین کالا از خارج از کشور با واردکنندگانی بدون سابقه امضا شده است.
  • این مرقومه به هیچ یک از دغدغه های منعکس شده در نامه دیده‌بان پاسخ نمی دهد.

به نظر می‌رسد برای حل موارد مطرح شده، مجموعه وزارت نفت اراده لازم را ندارد. در این نامه اتمام حجت می‌کنیم که در صورت عدم برخورد قاطع، صریح و سریع وزارت نفت با مفسده‌های عنوان شده در نامه پیشین؛ دیده‌بان شفافیت و عدالت موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

 

 

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره

سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت

۰۲/۱۱/۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0