منو

رئیس کل دادگستری استان خوزستان: موقعیت استان خوزستان از جهات مختلف خاص و ویژه است لذا اهمیت موضوع مبارزه با فساد نیز در این استان بیشتر احساس می شود.

مدیر کل بازرسی استان خوزستان :یکی از معضلات استان خوزستان انتخاب مدیران اصلح است که باید در زمینه اهلیت آنها با دیده بان همکاری نماییم .

هفته گذشته اعضای دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت استان خوزستان به همراه محسن جلواتی عضو هیات مدیره و قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت ، دیدارهایی با رییس کل دادگستری و مدیرکل بازرسی استان خوزستان برگزار نمودند.

در این دیدار نمایندگان ضمن معرفی دیده بان شفافیت و عدالت، به بیان اقدامات این موسسه پرداخته و بر لزوم همکاری های چند جانبه تاکید نمودند.

محسن جلواتی ضمن اشاره به تعداد دفاتر نمایندگی و کارگروه های تخصصی مختلف دیده بان گفت: این موسسه دارای ۲۱ دفتر نمایندگی در استان های مختلف کشور و۱۹ کار گروه تخصصی می باشد که در حوزه های  مختلف فساد و مفسد مبارزه می کند.

وی با تاکید بر اهمیت سازمان های مردم نهاد به عنوان کمک کار نظام ، ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد نه تنها هزینه ای برای حکومت ندارند بلکه می توانند بخشی از وظایف حکومت را به صورت داوطلبانه برعهده بگیرند.

در این دیدار ممبینی مدیر کل بازرسی استان خوزستان ضمن استقبال از جلسه هفته های گذشته دیده بان با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در زمینه همکاری های دو جانبه، آمادگی اداره  متبوع خود را در خصوص استفاده از ظرفیت کارشناسی و تخصصی دیده بان شفافیت و عدالت اعلام و تصریح کرد:به نظر می رسد یکی از معضلات استان خوزستان انتخاب مدیران اصلح است که باید در این زمینه با دیده بان همکاری نماییم .

وی  تصریح کرد: ظرفیت دیده بان در شناسایی بسترهای فساد خیز و همراهی با دستگاه های نظارتی در مبارزه با این معظل و ارائه راهکار در زدودن آن از چهره نظام، تداعی حضور بسیج در صحنه دفاع از ارزش های انقلاب است. دیده بانان سربازان بی اجر و مزد و وجدان بیدار ملت هستند که با بهره گیری از توان آنها می توان به آنچه که زیر پوست دستگاه ها د رحال وقوع است اطلاع یافته و بازرسی استان با آغوش باز از این پتانسیل مردمی استقبال می نماید.

مدیرکل بازرسی استان خوزستان ادامه داد: رضایتمندی و اعتماد سازی مردم در مبارزه با فساد یکی از اهداف مهم بازرسی می باشد و تلاش می کنیم تا با مبارزه با فساد مالی، مردم اثر آن را در سفره های خود حس نمایند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان نیز با اشاره به قرار گرفتن آیت الله رئیسی بر مسند ریاست قوه قضائیه و اقدامات عملی ایشان در مبارزه با مفسدین اقتصادی گفت: با حضور ایشان روحیه امید در مردم به وجود آمد و ما همگی باید تلاش کنیم تا این امید با تداوم و حفظ راه مبارزه با مفسد و فساد ادامه یابد.

ایشان در ادامه گفت: استان خوزستان از جهات مختلف خاص و ویژه است؛ از نظر منابع طبیعی مانند نفت و پتروشیمی، آب و برق، مرز، بحث های قومیتی و… لذا اهمیت موضوع مبارزه با فساد در این استان قطعاً بیشتر می شود. ما هم در داخل دستگاه قضایی و هم در خارج از آن، هر دو موضوع را به موازات همدیگر دنبال می کنیم.

در پایان رئیس کل دادگستری استان خوزستان با استقبال از همکاری های مشترک با دیده بان در راستای هم افزایی ظرفیت های متعدد حرکت هایی تخصصی  در حوزه های  پژوهشی و بررسی پرونده های فساد در این استان ، آمادگی خود را اعلام کرد و بر اقدام جهت ایجاد نهضت هایی که موجب کاهش آلام مردم می شود، نظیر نهضت بیمه گری، نهضت ارزان فروشی و… ،تاکید نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0