منو

این نامه در پی ثبت مطالبه ای تحت این عنوان با بیش از ۵۰۰۰ امضاء در سامانه دیده بان نگاشته شده است.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای شریعتمداری

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

باسلام و احترام؛

به اطلاع می رساند دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی، مطالبه ای که در طول هفته بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوطه پیگیری می کند.

در مطپرالبه ثبت شده با ۵۵۷۲امضاء تا تاریخ ۰۳/۱۰/۱۳۹۸ مطالبه کنندگان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی معلولین و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی شدند و نوشته اند:

وضعیت بد معیشتی معلولین و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی و نبود تسهیلات و امکانات لازم برای معلولین در سازمان های دولتی و غیر دولتی موجب شده است تا شرایط سخت کنونی زندگی برایشان دو چندان شود.

از بعد معیشتی؛ براساس ماده ۷۹ برنامه ششم توسعه ، مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است علاوه بر پرداخت یارانه فعلی، هرسال حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط ۲۰ درصد  حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار… پرداخت نماید. در حالیکه افزایش مستمری در سال ۹۷ برای هر خانوار چهارده درصد و در سال ۹۸ ،۱۰ هزار تومان بوده است.

ما معلولین و مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از وزیر جناب آقای شریعتمداری می خواهیم تا ضمن دستور بر اجرای هرچه سریعتر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، نسبت به وضعیت معیشتی نامبردگان نیز تدابیری اتخاذ فرمایند.

دیده بان شفافیت و عدالت از جنابعالی درخواست می کند به مطالبه این داوطلبان پاسخی روشن، موثر و گره گشا ارائه شود.

 

علی اشرف نوری

مدیرعامل دیده بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0