منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس دیوان محاسبات کشور، خواستار شفاف سازی این سازمان در نظارت بر عملکرد سال های اخیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور شد.

از آنجایی که در سال های گذشته تخلفاتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفته است و نیز به این  دلیل که ۱۰۰ در صد مالکیت مناطق مذکور متعلق به دولت است و به صورت شرکتی اداره می شود، ضرورت نظارت دیوان محاسبات کشور غیرقابل انکار است .

در این راستا، دیوان محاسبات استفساریه ای از سوی شورای نگهبان دریافت کرد و پاسخی دوگانه به موضوع داده شد و با استناد به این پاسخ دیوان نتیجه گرفت تا دخالت چندانی در موضوع مناطق آزاد نداشته باشد. اما از آنجایی که درآمدهای دولت چه در فروش زمین و چه در گرفتن عوارض و سود بازرگانی می بایست از طریق گمرکات مناطق آزاد تحقق پیدا کند، بنابراین نظارت دیوان محاسبات کشور ،به عنوان سازمانی که ناظر بر صندوق دولت است،ضروری می نماید.

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس دیوان محاسبات کل کشور،و رونوشت به حضرت آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، خواستار تبیین موضوع شد .

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

 

جناب آقای دکتر عادل آذر

رئیس محترم دیوان محاسبات کشور

سلام علیکم

رسیدگی به عملکرد مالی شرکت‌های دولتی از وظایف ذاتی دیوان محاسبات است. مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با سرمایه ۱۰۰ درصد متعلق به دولت هستند که به صورت شرکتی اداره می‌شوند. لطفاً اعلام فرمایید دیوان  عملکرد چه سالی از آنها رسیدگی کرده است و نتایج به دست آمده چیست؟

 

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره

دیده بان شفافیت و عدالت

۲۷/۰۹/۹۸

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0