منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار  تصویب آیین نامه های اجرایی لایحه حمایت از حقوق معلولان توسط هیأت دولت شد.

این نامه با امضاء احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت و در پی ثبت مطالبه جمعی از معلولین کشور  ارسال شد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رئیس‌جمهور

سلام علیکم؛

به اطلاع می رساند دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی، مطالبه ای که در طول هفته بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوطه پیگیری می کند.

در مطالبه ثبت شده با ۵۰۳۴ امضاء تا تاریخ ۱۹/۰۵/۱۳۹۸ مطالبه کنندگان خواستار تصویب آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان توسط هیأت دولت شده‌اند و گفته‌اند:

«لایحه حمایت از حقوق معلولان در اسفندماه ۹۶ در مجلس تصویب و پس از رفع اشکالات شورای نگهبان به بعضی از مفاد آن، در اردیبهشت‌ماه ۹۷ توسط رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ گردید.

با گذشت بیش از یک سال از ابلاغ این قانون، هنوز آئین‌نامه‌های اجرایی آن به تصویب هیئت دولت نرسیده است.

افراد دارای معلولیت دچار مشکلات عدیده، روزافزون و مضاعفی نسبت به سایر اقشار جامعه هستند و این قانون می‌تواند تا حد زیادی از آلام آنان بکاهد.

ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور می‌خواهیم تا با تصویب هرچه سریعتر آئین‌نامه توسط هیأت دولت، از حقوق این قشر آسیب‌پذیر دفاع کنند.»

دیده‌بان شفافیت و عدالت از جنابعالی درخواست می‌کند به مطالبه‌ این داوطلبان، پاسخی روشن، مؤثر و گره‌گشا ارائه شود.

با تشکر

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

۲۰/۰۵/۱۳۹۸

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *