منو

دیوان محاسبات کشور با ارسال نامه ای به وزیر اقتصاد واگذاری شرکت ایریتک را غیرقانونی اعلام کرد.

در این نامه دیوان محاسبات کشور به واگذاری شرکت بین المللی مهندسی ایران(ایریتک) اشاره کرده است که سازمان خصوصی سازی طی قراردادی  ۳۴/۴۱ درصد از سهام شرکت مذکور را ،که از نوع سهام ممتاز بوده،به  شرکت دیگری تحت عنوان شرکت بین المللی مهندسی ایرانیان ایستا توان تک واگذار کرده است.

در نامه ارسال شده توسط بیت عفری معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور به دژپسند ،وزیر اقتصاد، آمده است که شرکت ایریتک به شرکت ایرانیان ایستا توان تک واگذار شده که فاقد سابقه بوده و تنها دوازده روز پیش از برگزاری مزایده(۱۶/۱/۹۶) و با سرمایه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان (معادل ۲۱ میلیون ریال) تاسیس شده است.

وی با اشاره به مغایر بودن این واگذاری با قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانونی اساسی نوشت: از آنجایی که به استناد اسناد و مدارک موجود موسسین شرکت کارکنان بین المللی مهندسی ایرانیان ایستا توان تک (خریدار سهام) اعضاء هیات مدیره شرکت مورد واگذاری(ایریتک) هستند؛ تخلف مسئولین وقت سازمان خصوصی سازی و مسئولین شرکت(ایریتک) در انجام معامله مذکور محرز و مستند به تبصره یک ماده ۲۴ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ، معامله مذکور فاقد وجاهت قانونی است.

معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: شایان ذکر است مدیران فعلی شرکت مذکور با فروش مجموعه مهامنسرای شرکت ایریتک واقع در شهر طبس نسبت به پرداخت بخشی از اقساط قرارداد واگذاری اقدام نموده اند و حسب اطلاعات واصله فروش سایر دارایی ها و ساختمان های دیگر شرکت نیز به همین منظور در دست اقدام است و در واقع شرکت به اصطلاح خریدار با بخشی از دارایی های ایریتک آنرا تصاحب می کند.

پس از ارسال نامه به وزارت اقتصاد، حسابرس کل هیات هفتم امور اقتصادی و زیربنایی وزارت اقتصاد طی نامه ای به پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی نوشت: با توجه به اینکه رسیدگی به نحوه و چگونگی واگذاری شرکت مذکور در دستور کارگروه حسابرسی مستقر در سازمان قرار گرفته است خواهشمند است ضمن معرفی احدی از مدیران مطلع آن سازمان جهت تنویر موضوع و رفع ابهامات مطروحه، دستور فرمایید اطلاعات و مدارک  در اسرع وقت در اختیار مشارالیهم قرا گیرد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0