منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس سازمان سنجش از ایشان خواست تا کنکور سراسری امسال دو ماه به تعویق بیافتد.

در این نامه دیده بان علت اقدام خود را وقوع سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور و ایجاد مشکلات بعدی برای داوطلبان کنکور این شهرها دانست.

کنکور 98

این نامه در پی مطالبه جمعی از داوطلبان کنکور و با امضاء علی اشرف نوری مدیرعامل دیده بان شفافیت و عدالت و با جمع آوری بیش از ۱۱ هزار امضا نگاشته شد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر خدایی

رئیس محترم سازمان سنجش آموزش کشور

سلام علیکم؛
احتراماً، دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی رسیده، مطالبه‌ای که در طول یک هفته، بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتباً از مسئول مربوط پیگیری می‌کند.
در مطالبه ثبت شده با ۱۱۶۱۰ امضاء تا تاریخ ۱/۰۳/۹۸ مطالبه‌کنندگان خواستار تعویق دو ماهه کنکور سراسری امسال شدند و نوشته‌اند: « طبق مصوبه شهریورماه سال گذشته شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، مفاد آزمون سراسری سال ۹۹ برای متقاضیان نظام قدیم و جدید آموزشی یکسان بوده و همگان باید براساس سرفصل های نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶) آزمون دهند. این درحالیست که در جلسه اسفندماه همین شورا، اعلام شد داوطلبان لزوماً باید درآزمون مربوط به نظام آموزشی که درآن فارغ‌التحصیل شده‌اند شرکت نمایند.
با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان نظام قدیم ،با پایبندی به مصوبه شهریورماه، هزینه و وقت بسیاری صرف منابع نطام جدید و شرکت در کلاس های آن نموده اند، از وزیر محترم علوم ضمن سپاسگزاری بابت طرح دو نوع سوال در کنکور سال ۹۹، درخواست رسیدگی و پیگیری دادن حق انتخاب به داوطلبان نظام قدیم را داریم.»
همانطور که می دانید برای قبولی در رشته های پر متقاضی و رقابتی، داوطلب می بایست دست کم از دوسال قبل برای دروس خود برنامه ریزی دقیق داشته باشد.
دیده‌بان شفافیت و عدالت از جناب آقای غلامی وزیر محترم علوم درخواست می‌کند به مطالبه‌ این داوطلبان، پاسخی روشن، مؤثر و گره‌گشا ارائه شود.

با احترام
علی اشرف نوری
مدیرعامل سازمان مردم نهاد
دیده بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0