منو

کارگروه آموزشی دیده بان شفافیت و عدالت ضمن ارائه پیشنهادهایی در حوزه آموزش و سنجش به وزارت آموزش و پرورش، شورای سنجش و آموزش کشور و همچنین وزارت علوم، آمادگی و هم‌کاری خود را در این حوزه ها با آنان اعلام نمود.

به گزارش داد، متن این بیانیه بدین شرح است:

دیده بان

دیده‌بان شفافیت و عدالت، با هدف ایجاد عدالت و شفافیت در حوزه آموزش و در راستای فعالیت‌ها و اقدامات قبلی خود، برای پیشگیری از بروز ناعدالتی در حوزه آموزش و سنجش پیش از دانشگاه، برخود لازم می‌داند موارد زیر را اعلام و پیگیری کند:

۱ـ جا دارد از اقدام ارزشمند وزارت آموزش و پرورش در منع به‌کارگیری کتاب‌های مغایر با اهداف آموزشی و پرورشی در مدارس دوره ابتدایی قدردانی شود. بی‌شک اجرای بدون تبعیض و پایدار این قانون، در ایجاد فضای آموزشی سالم در مدارس کشور بسیار مؤثر خواهد بود.

۲ـ از اعضای محترم شورای سنجش و آموزش درخواست می‌شود با توجه به سابقه اعتراضات منطقی و مستدل دانش‌آموزان و اولیا و تأکیدات اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی ائمه جمعه، اکثر کارشناسان آموزشی و … پیش از برگزاری امتحانات نهایی و استاندارد دست‌کم در سه سال پایانی دوره متوسطه از اعمال تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در نتایج آزمون سراسری خودداری نمایند.

۳ـ از سازمان محترم سنجش درخواست می‌شود، از سال ۹۹ و تا زمانی که داوطلبان دیپلمه سال ۹۶ و ماقبل آن، بخش قابل‌توجهی از داوطلبان آزمون سراسری را تشکیل می‌دهند، با دو نوع سؤال و به شکل انتخابی آزمون سراسری را برگزار نمایند تا حقی از کسی ضایع نگردد.

۴ـ به وزارت محترم علوم و سازمان سنجش، پیشنهاد می‌شود، برای ارتقای پایدار سطح علمی کشور و همچنین برچیدن بساط سوداگران آموزشی، سؤالات را جامع‌تر و پیش‌بینی‌نشدنی‌تر مطرح نمایند و ذهن دانش‌آموزان را از حصر در چارچوب بسته چند کتاب درسی یا کمک‌آموزشی رها سازند.

همچون همیشه، دیده‌بان شفافیت و عدالت، آماده هر نوع هم‌کاری در این حوزه ها با مسئولان دلسوز و خادمان آموزش کشور است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0