منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از وی خواست تا نسبت به عقد قرارداد دائم با کارکنان شرکت‌های مخابرات روستایی پاسخ صریح و روشن ارائه داده و همچنین نسبت به اجرای احکام صادره از سوی دیوان عدالت اداری اقدام کند.

این نامه در پی مطالبه جمعی از کارکنان شرکت مخابرات روستایی با بیش از ۲۰۰۰ امضاء در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت و  با امضای احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان ارسال شد .

صدری-مخابرات2

به گزارش داد، متن این نام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای صدری

مدیرعامل محترم شرکت مخابرات ایران

 

سلام علیکم؛

دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی رسیده، مطالبه ای که در طول یک هفته، بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوط پیگیری می کند.

در مطالبه ثبت شده توسط جمعی از کارکنان مخابرات روستایی با ۲۴۷۶ امضا تا تاریخ ۰۶/۱۱/۱۳۹۷، مطالبه کنندگان خواستار اجرای احکام دیوان عدالت اداری در مورد کارکنان مخابرات روستایی شده و نوشته‌اند: «شرکت مخابرات ایران با کوتاهی در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پی گیری روند عقد قرارداد دائم با کارکنان شرکت‌های مخابرات روستایی موجب بلاتکلیفی وضعیت استخدامی آنها شده است. این در حالی است که در سال ۱۳۹۳ قانون “الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت” شرکت مخابرات ایران را مکلف به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با نامبردگان نموده است.

همچنین وزارت کار در سال ۱۳۹۵ طی بخشنامه‌ای بر لزوم عقد قرارداد دائم با کارکنان مخابرات روستایی تأکید کرده اما شرکت مخابرات به این بخشنامه هم توجهی نکرده است تا جایی که کار به شکایت به دیوان عدالت اداری کشید و دیوان در سال ۱۳۹۷ با صدور رأی، بخشنامه فوق، طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین احراز رابطه کارگری و کارفرمایی کارگزاران مخابرات روستایی و شرکت مخابرات ایران را تائید کرد»

دیده‌بان شفافیت و عدالت از جنابعالی درخواست می‌کند به مطالبه این هموطنان، پاسخی روشن، مؤثر و گره‌گشا بفرمایید.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0