منو

محمد دهقان نماینده مجلس و ناظر در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ارسال نامه ای به رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از وی خواست تا با بررسی کلیه اظهارنامه های سه سال گذشته یکی از شرکت های حمل و نقل بین المللی ، نتیجه را به وی اعلام نماید.

بنا بر اظهارات این نماینده مجلس، رئیس پلیس آگاهی ناجا در مرداد ماه سال جاری با ارسال نامه ای به رئیس وقت گمرک پرده از قاچاق سازمان یافته ای برداشته است که با همکاری برخی کارکنان گمرک شهید رجایی صورت گرفته است.

گمرک شهید رجایی

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای میراشرفی رئیس محترم کل گمرک جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم با احترام، نظر به اینکه رئیس پلیس آگاهی ناجا طی نامه ای به تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۳  به ریاست وقت گمرک پرده از قاچاق سازمان یافته کالاهای قاچاق ممنوعه همچون مشروبات الکلی با همکاری برخی کارکنان گمرک شهید رجایی برداشته است و سند واصله به اینجانب نشان می دهد که شرکت حمل و نقل بین المللی …. با پرداخت رشوه به برخی از کارکنان گمرک شهید رجایی بستری فراهم کرده است که اینگونه کالاهای قاچاق بدون ارزیابی و اسکن توسط دستگاه ایکس ری به صورت سازمان یافته تحت رویه ترانزیت خارجی به کشور وارد شود و بجای انتقال به گمرک سرخس جهت ترانزیت به کشور ترکمنستان، در انبار های حاشیه شهر مشهد تخلیه گردد و از آنجا که محتمل است این فساد سازمان یافته و قاچاق مشروبات الکلی در طول سالیان متمادی به صورت سازمان یافته در داخل و خارج کشور و با همکاری برخی کارکنان یا مدیران گمرکات شهید رجایی و سرخس صورت گرفته باشد، لذا مقتضی است کلیه اظهارنامه های شرکت حمل و نقل بین المللی … را حداقل طی سه سال گذشته مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به اینجانب نیز اعلام نمایند.

محمد دهقان نماینده مردم شریف چناران، طرقبه و شاندیز

و ناظر در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0