منو

احمد توکلی، رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر راه و شهرسازی خواستار لغو سود دوران مشارکت واحدهای مسکن مهر شد.

اسلامی2

این نامه به دنبال مطالبه اخیر ثبت شده توسط متقاضیان مسکن مهر در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت نوشته شد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای اسلامی

وزیر محترم راه و شهرسازی

 

سلام علیکم؛

به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان «سامانه هوشمند مطالبه‌گری» به راه انداخته است. شهروندان می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع کنند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه حاوی بیشترین امضا را طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا پاسخ یا توضیح ارائه نمایند.

در یکی از پر امضاترین مطالبه‌های مردمی ماه‌های اخیر که توسط متقاضیان و مالکان واحدهای مسکن مهر در سامانه مطالبه‌گری دیده‌بان شفافیت و عدالت ثبت شده است، مطالبه‌گران خواستار «لغو و توقف دریافت سود دوران مشارکت وام مسکن مهر از مردم» شدند. در این مطالبه آمده است:

«همانطور که می‌دانید به دلیل بی‌توجهی دولت طی چند سال اخیر، وضعیت تحویل ده‌ها هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور بلاتکلیف مانده است. برای مثال در شهرهایی چون شهر جدید پردیس با وجود تأخیر ۵ ساله، زمان دقیقی نیز برای تحویل واحدها تعیین نشده است.

با طولانی شدن دوران ساخت این واحدها به بیش از ۶ سال و عدم امکان تقسیط آنها، به دلیل آماده نبودن، بانک عامل جریمه‌ای را برای این تطویل و آغاز نشدن پرداخت اقساط، به اصل مبلغ وام افزود و آن را سود دوران مشارکت نامید. در این میان موضوع روشن، ضرری است که بر اثر تأخیر در تحویل واحدها بر متقاضیان تحمیل می‌شود. از جنابعالی درخواست می‌شود دستور لغو دریافت این سود از مردم را صادر و از حقوق مالکان واحدهای مسکن مهر دفاع کنید.»

این مطالبه را تا به امروز (۲۳/۱۰/۹۷) ۶۹۳۵ نفر امضاء کرده‌اند.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده‌بان شفافیت و عدالت

۲۳/۱۰/۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0