منو

در مطالبه ثبت شده در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت مطالبه گران از نمایندگان مجلس و سازمان برنامه و بودجه خواستار لغو تصویب بند ب ماده ۱۵۹ قانون پنجم برنامه توسعه و همچنین لغو معافیت مالیاتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شدند.

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

چادرملو

دولت در صدد تعمیم بند ب ماده۱۵۹قانون برنامه پنجم توسعه(بین سالهای ۹۰ تا ۹۴) می باشد که در آن واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته از مالیات معاف می شوند.

در صورت تصویب این قانون شرکتهایی مثل چادرملو در یزد که ده سال معافیت مالیاتی داشتند مجدداً شامل ده سال معافیت دیگر خواهند شد.

این شرکت بین سال های ۹۴ تا ۹۷ نزدیک به هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است که در صورت اجرای مجدد بند مذکور تمام مالیات های پرداخت شده به دولت مجدداً به این شرکت بازگردانده خواهد شد. این درحالیست که حدود ده سال دیگر این شرکت به دلیل اتمام سنگ آهنش وجود خارجی نخواهد داشت. پیش بینی می شود دولت با اجرای این بند نزدیک به ۲۰هزار میلیارد تومان متضرر شود.

ما امضاء کنندگان این مطالبه خواستار تجدیدنظر دولت نسبت به تعمیم این بند هستیم.

سامانه هوشمند دیده بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot در تلگرام برای ثبت مطالبات شهروندان و جمع آوری امضا برای هر مطالبه توسط خود شهروندان راه اندازی شده و دیده بان شفافیت و عدالت هر هفته مطالبه با بالاترین امضاء را کتبا از مسئول مربوطه درخواست و نتیجه را پیگیری خواهدکرد.

این مطالبه هم اکنون در کانال دیده بان فعال است.

برای امضای این مطالبه، در پیام رسان تلگرام به نشانی زیر مراجعه کنید:

https://t.me/didebanShafafiat/1808

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0