منو

جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی با ثبت مطالبه خود در سامانه مطالبه گری دیده بان از وزرای دارایی، کشور و فناوری اطلاعات و ارتباطات خواستند تا هرچه سریعتر ارتباط برخط میان سامانه فعلی شهرداری با سامانه مالیات برقرار شود.

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

سامانه شفافیت شهرداری
نبودن ارتباط برخط میان سامانه فعلی شهرداری وسامانه مالیات موجب شده است تا شاهد تخلفات گسترده ای در زمینه وصول مالیات صنعت ساختمان باشیم که این امر برخلاف نص صریح ماده۳۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
از دیگر معضلاتی که موجب تخلفات مالیاتی در صنعت ساختمان شده است عدم درج شماره اقتصادی بین مهندسان و اصناف ساختمانی با صاحبکاران می باشد که نشان دهنده عدم اجرای ماده۱۶۹ قانون مالیات مستقیم است.
با توجه به اینکه قرار است سامانه سیماک جایگزین سامانه فعلی شهرداری شود ، معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز طی نامه ای به  وزیر ارتباطات و فناورت اطلاعات بر اتصال برخط  سامانه سیماک با سامانه مالیات تأکید کرد.
ما جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی از وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دارایی و کشور  درخواست داریم جهت شفافیت مالی و کاهش تخلفات مالیاتی اهتمام ویژه به این امرمبذول دارند.

سامانه هوشمند دیده بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot در تلگرام برای ثبت مطالبات شهروندان و جمع آوری امضا برای هر مطالبه توسط خود شهروندان راه اندازی شده و دیده بان شفافیت و عدالت هر هفته مطالبه با بالاترین امضاء را کتبا از مسئول مربوطه درخواست و نتیجه را پیگیری خواهدکرد.

این مطالبه هم اکنون در کانال دیده بان فعال است.

برای امضای این مطالبه، در پیام رسان تلگرام به نشانی زیر مراجعه کنید:

https://t.me/didebanShafafiat/1803

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0