منو

در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت مطالبه ای درخصوص محکومیت تعدادی از کارگران شرکت هپکو ثبت شد.

در این مطالبه، مطالبه گران از رئیس قوه قضائیه خواستند تا نسبت به محکومیت کارگران تجدید نظر کند.

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

هپکو

پانزده نفر از کارگران شرکت هپکو با اتهام «اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» از سوی دستگاه قضایی به حبس و شلاق محکوم شده‌اند. این احکام صادر شده‌ که عوامل به نابودی کشاندن مجتمع تولیدی هپکو بدون هیچ‌گونه سوال یا تعقیب قضایی، در حال بریدن نفس‌های آخر این صنعت هستند.

شرکتی که قبل از واگذاری سود ده بود امروز قربانی سیاست ویرانگر خصوصی‌سازی و اجرای فسادآلود آن شده و علاوه بر ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی، بیش از هزار نفر از کارگران آن کاسته شده است.

تاسف‌بارتر آن که، کارگرانی که تمام تلاش خود برای سر پا نگه داشتن این صنعت را بکار برده و نا امید از هشدارهای مکرر و نامه‌نگاری‌های متعدد با مقامات دولتی، برای احیای این مجتمع تولیدی در شهر اراک اقدام به راهپیمایی و تجمع صنفی می‌کنند، با تحریک مسوولین دولتی استان با واکنش انتظامی و سپس احکام قضایی مواجه می‌شوند.

ما امضا کنندگان این مطالبه از رئیس قوه قضائیه تقاضا داریم فوراً احکام قضائی این کارگران را لغو کند.

سامانه هوشمند دیده بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot در تلگرام برای ثبت مطالبات شهروندان و جمع آوری امضا برای هر مطالبه توسط خود شهروندان راه اندازی شده و دیده بان شفافیت و عدالت هر هفته مطالبه با بالاترین امضاء را کتبا از مسئول مربوطه درخواست و نتیجه را پیگیری خواهدکرد.

این مطالبه هم اکنون با   ۷۸۲ امضاء در کانال دیده بان فعال است.

در صورت تمایل به امضای این مطالبه، در پیام رسان تلگرام به نشانی زیر مراجعه کنید:

https://t.me/didebanShafafiat/1759

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0