منو

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد رئیس جمهور، خانواده و حامیان وی در حال پر کردن جیب های خودشان هستند.
براساس گزارش های منتشر شده از روزنامه وال استریت ژورنال و شبکه NBC News ترامپ از زمان ریاست جمهوری اش هر سه روز یکبار به یکی از املاکش سر می زند و یا مدتی در آنجا اقامت می گزیند.

شرکت های زنجیره ای کوشنر در حال جذب سرمایه گذاری خارجی

جرد کوشنر داماد ترامپ و از حامیان اصلی وی گفته است که او با استفاده از موقعیت خود به عنوان مالک شرکت های کوشنر و از جمله شرکت املاک و مستغلات به بهبود کسب و کار خانواده ترامپ کمک می کند. نیکول میر خواهر کوشنر به گزافه از گفتگوهای سطح بالای شرکت املاک و مستغلات کوشنر با شرکت های سرمایه گذاری چینی در زمانی می گوید که شرکت کوشنر سعی در جذب سرمایه گذاری برای مجتمع آپارتمانی خود واقع در نیوجرسی داشته است. برخلاف اخطار مقامات ضدجاسوسی آمریکا مبنی بر اینکه چین با سرمایه گذاری در این کشور سعی در تحت کنترل گرفتن سیاستهای دولت دارد ، با اینحال شرکت های کوشنر مبادرت به جذب سرمایه گذاران چینی نموده اند.

کوشنر

علاوه بر این، کمپانی کوشنر توانست از طریق لابیگری با دولت قطر موفق به سرمایه گذاری برای ساختمان لوکس ۶۶۶ واقع در خیابان پنجم شود که به دلیل مشکلات مالی متوقف شده بود. قراردادهای این کمپانی با کشورهای خاورمیانه باعث بروز مشکلات خاصی می شود زیرا جرد کوشنر به عنوان یکی از سیاستگذاران ارشد دستگاه دولتی  برای منطقه بوده و نقش اصلی سیاست گذار برای قطر را بازی می کند.

ریاست جمهوری فرصتی برای تجاری سازی

ترامپ از زمان آغاز ریاستش در دولت ده ها بار در املاک شخصی خود به بازی گلف مشغول بوده است. او به تفریحگاهش در فلوریدا با نام مارالاگو اشاره می کند و از آن به عنوان اقامتگاه زمستانی کاخ سفید نام می برد. ترامپ اندکی پس از پیروزی در انتخابات، سال نو را در این تفریحگاه به همراه ۸۰۰ میهمان جشن می گیرد. ارزش هر بلیط برای شرکت دراین میهمانی بیش از ۵۰۰ دلار بود. علاوه بر این  اقدامات تبلیغاتی، کلیان کانوی مشاور ارشد ترامپ  هنگام ارائه مصاحبه تلویزیونی خود در کاخ سفید مردم را تشویق می کرد تا پوشاک خود را از خط اعتباری ایوانکا ترامپ،دختر ترامپ، خریداری نمایند.

مارالاگو

هدف از این کارها می تواند تا حدی برای جلب توجه و در نهایت افزایش تعداد مشتریان برای کسب و کار ترامپ  باشد. اگرچه برخی از منتقدان به نوعی به این پرسش ها پاسخ داده اند و این نظریه را که صرفاً از زمان پیروزی  وی در انتخابات برخی از افراد(از جمله مقامات و سرمایه گذاران)اقدام به اقامت  و یا زندگی دراملاکی با نام تجاری ترامپ کردند را رد می کنند. اما به هر حال می توان گفت مقام ریاست جمهوری  ترامپ کمک شایانی به وی در جذب سرمایه کرده است. به جرأت می توان گفت پس از رسیدن ترامپ به مقام ریاست جمهوری تعداد اعضای کلوپ مارالاگو دو برابر شده است.

مالیات دهندگان از ترامپ یارانه می گیرند

براساس گزارش های منتشر شده از روزنامه وال استریت ژورنال و شبکه NBC News ترامپ از زمان ریاست جمهوری اش هر سه روز یکبار به یکی از املاکش سر می زند و یا مدتی در آنجا اقامت می گزیند. همانند روسای جمهور گذشته ترامپ نیز در سفرهایش شمار زیادی از کارکنان، پرسنل امنیتی و افراد دیگری را همراه دارد که صورتحساب مالیاتی آنها به طور معمول و دست کم بخشی از هزینه ها ی سفر را در برمی گیرد. اما او برخلاف روسای جمهور سابق در سفرهای کار ای اش از جیب دولت برای مشاغل شخصی خود هزینه می کند.

سال گذشته سرویس مخفی دولت در یک دوره سه ماهه حدود ۳۶۰۰۰ دلار در تفریحگاه مارالاگو و بیش از ۱۳۷۰۰۰ دلار  برای چرخ های دستی گلف در کلوپ های واقع در شهرهای فلوریدا و نیوجرسی هزینه کرد.

شرکت های وابسته به ترامپ از امنیت ویژه ای برخوردارند

ترامپ شخصاً در جابجایی مقر اف .بی. آی در شهر واشینگتن مداخله کرد؛ به نظر می رسد این اقدام برای محافظت از هتل بین المللی ترامپ باشد . در حال حاضر فاصله مرکز اف.بی.آی تا هتل ترامپ حدود یک ساختمان است. نقل مکان  اف. بی.آی در نزدیکی هتل ترامپ به این علت است که قرار بود در محل فعلی یک مرکز توسعه تجاری ساحته شود . ساخت و سازهای طولانی مدت و نیز قابلیت ساخت یک هتل دیگر در این مکان می توانست ،درآمدزایی، هتل ترامپ را  تحت تأثیر قرار بدهد.

بنابراین وی دستور توقف پروژه را داد و کاخ سفید نیز تصمیم گرفت تا در این مکان به جای مرکز تجاری مقر جدیدی برای اف.بی.آی ساخته شود.براساس گزارش های بازرس کل آمریکا به این نتیجه می رسیم که مقامات دولت ترامپ به کنگره درمورد نقش وی و چگونگی هزینه کرد پروژه ها گزارش های خلاف واقع می دهند.

کابینه ترامپ، متحدان و حامیان وی

مشاغل دوستانه هم احتیاج به بازبینی های خاص دارند

در زمان ریاست اوباما وزارت آموزش و پرورش مقررات سختگیرانه ای برای کالج های خصوصی در نظر گرفت. این سیاست به علت سوابق سوئی بود که در گذشته از اقدامات این کالج ها ثبت شده بود؛ یکی از این اقدامات این بود که بسیاری از این کالج ها در ازای  اخذ هزینه(های بالا) از دانشجویان، آموزش های کافی و مناسبی به آنان ارائه نمی دادند.

پس از اوباما، ترامپ، بتسی دیووس را به عنوان وزیر آموزش و پرورش خود انتخاب نمود. وی یکی از مدافعان قدیمی اینگونه کالج ها  و از سرمایه گذاران آن به شمار می رود. پس جای تعجب نخواهد داشت که وی برای اینگونه کالج ها مقررات آسان تری را در نظر بگیرد. در میان دیگر اقدامات خانم دیووس، می توان به این مورد اشاره کرد که وی اعضای یکی از تیم های سازمانی را که به صورت بالقوه در فعالیت های سرمایه گذاری کلاهبردارانه برای کالج های خصوصی شرکت داشتند را به کار در این وزارت خانه گمارد.

بتسی دیووس

دیووس یکی از نمونه های بارز مقامات دولتی است که نشان داده است از رفقا و همکاران  قدیمی خود(که هم اکنون بسیاری دیگر جای آنها را گرفته اند) حمایت می کند. براساس  مرکز سیاستگذاری پاسخگو بیش از ۱۶۴  لابی گر پیشکسوت در دستگاه دیووس مشغول فعالیت اند که هرکدام دارای چندین  کارمند هستند و برای صنایعی که زمانی از آنجا حقوق و دستمزد می گرفتند، قانون وضع می کنند.

برای مثال جیوف بور کسی است که در زمان ریاستش به عنوان لابیگر اصلی گروه ساخت و ساز باعث شد قوانین ایمنی محل های کاری آسانتر شود؛ وی اکنون در وزارت کار مشغول فعالیت است.

و یا اندرو ویلر رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست در گذشته لابی گری بود که در کارخانه اش میلیونها دلار برای دوستانی خرج می کرد که اکنون توسط خودش برای صنایع آنها قانون وضع می شود.

ادامه دارد…

منبع: نیویورک تایمز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0