منو

احمد توکلی رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه های جداگانه ای به بیژن زنگنه وزیر نفت و محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار برکناری مدیران پروازی کنونی صنایع و پتروشیمی های خوزستان و عدم بکار گیری مدیران پروازی شده است.

در مطالبه ای که منجر به نگاشتن این نامه شد، مطالبه کنندگان با درج نزدیک به ۲۰۰۰ امضاء مطالبه خود را در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت و عدالت به ثبت رساندند.

1

به گزارش داد، متن این نام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای شریعتمداری
وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

برادر ارجمند جناب آقای مهندس زنگنه
وزیر محترم نفت
با سلام و احترام
به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه ابراز شده در این سامانه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.
در مطالبه اخیر ثبت شده در سامانه هوشمند دیده‌بان مطالبه گرانی از استان خوزستان خواستار عدم به‌کارگیری و عزل مدیران پروازی کنونی صنایع و شرکت‌ها و اولویت‌دهی به نیروهای بومی در شرایط برابر شده‌اند؛ زیرا وجود مدیران و اعضای هیئت مدیره موظف پروازی و غیربومی که هیچ‌گونه تعلق خاطری به این استان ندارند باعث بروز مشکلاتی برای مردم و شرکت‌ها شده است.
معاون اول رئیس‌جمهور نیز در ۱۹ دی‌ماه ۹۵ در بخشنامه‌ای به شماره ۱۲۹۸۹۰/۵۳۸۵۳ این موضوع را تذکر داده و در آن بخشنامه آورده بود: لازم است مدیران به طور تمام‌وقت در محل خدمت خود حضور داشته باشند، همچنین ضروری حضور تمام‌وقت در محل خدمت در ابلاغ انتصاب آنها ذکر و اکیداً از انتصاب مدیرانی که به هر دلیل قادر به حضور دائمی در محل خدمت خود نیستند (به‌اصطلاح پروازی) و یا مدیرانی که در بیش از یک پروژه اشتغال دارند، خودداری شده است. طبق همین بخشنامه استفاده از مدیران محلی و بومی در شرایط مدیریتی و تخصصی مشابه دارای اولویت است.
وزیر محترم نفت نیز در بخشنامه شماره ۱۸۲۴۵۷-۲/۲۰ مورخ ۲۶/۴/۹۵ خواستار سکونت مدیران در محل کار و عدم انتصاب مدیران پروازی شده بود که متأسفانه تاکنون به آن بخشنامه نیز ترتیب اثر داده نشده است.
حال در شرکت‌های زیر مجموعه وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نفت (شرکت‌های زیرمجموعه شستا، صندوق بازنشستگی، مناطق نفت‌خیز و گاز و پتروشیمی‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس) مشاهده شده مدیران عامل، اعضای موظف هیئت مدیره و حتی مدیران میانی و فنی مانند برخی مدیران مجتمع این شرکت‌ها نیز پروازی و اغلب غیربومی هستند.
دیده‌بان شفافیت و عدالت در کنار آمادگی خود برای شناسایی این مدیران از جنابعالی می‌خواهد این موارد را بررسی و حل آن را پیگیری کنید. ضمناً این مطالبه با امضای نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از مردم شریف خوزستان در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت و عدالت به ثبت رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0