منو

موارد زیادی وجود دارد که نشان می دهد رئیس جمهور، خانواده و حامیان وی در حال پر کردن جیب های خودشان هستند.

رئیس جمهور ترامپ، خانواده و بسیاری از افراد تحت استخدام وی از جایگاه او در مقام ریاست جمهوری سود می برند.

آنها حتی تلاش زیادی هم برای مخفی ماندن این مساله نمی کنند.

ترامپ، خانواده و جمعی از کارکنانش از موقعیت وی در جهت متمول تر شدن خود استفاده می کنند.

آنها دلارهای مالیات دهندگان را در جهت منافع شخصی خود هزینه می کنند و بواسطه شغلشان با بستن معاملات گوناگون و غیر معمول با کشورهای خارجی ، بر قدرت دولت فدرال لگام می زنند.

ترامپ

تمام این اقدامات را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: فساد

برای مشخص کردن چگونی گسترش فساد در میان اطرافیان ترامپ به این نتیجه می رسیم که باید برای آن لیستی تهیه کنیم.

یعنی لیستی جامع از منافعی که رئیس جمهور، خانواده ، کارکنان و دوستانش از زمان شروع ریاست جمهوری ترامپ کسب کرده اند.

توصیف این رویدادها نیاز به  استدلال های بسیار محکم و معتبر  و همچنین  سرمایه گذاری در این زمینه دارد .  ممکن است علت برخی از آنها حل نشده باقی بماند.

با گردآوری این لیست درمی یابیم که چرا برخی از مورخان  معتقدند دولت ترامپ فاسدترین دولت بعد از دولت وارن هاردینگ در رسوایی مشهور شرکت تیپات دام در سال ۱۹۲۰ می باشد. کارکنان دفتر ریاست جمهوری ترامپ و افراد نزدیک به آنها بلافاصله پس از رسیدن به قدرت  به جمع آوری پول و گرفتن پاداش های هنگفت مبادرت ورزیدند. مقدار این پولها آنقدر زیاد است که آنها بر روی این موضوع شرط می بندند که می توانند برای همیشه کار خود را ترک کنند. تا اینجا کنگره به آنها این اجازه را می دهد.
این لیست را می توان به صورت موضوعی و به ترتیب زیر دسته بندی کرد:

ترامپ و خاندانش

خارجی ها به ترامپ و اطرافیانش پول می پردازند

تنها چند روز پس از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، دولت کویت برنامه های کاری خود را که قرار بود جهت برگزاری جشن روز ملی کویت در هتل بین المللی چهار فصل واقع در تورنتو کانادا برگزار شود، لغو و در عوض این جشن ها را در هتل بین المللی ترامپ واقع در شهر واشینگتن برگزار نمود.

آن جشن با یک طرح و الگوهمراه بود؛ بدین صورت که مقامات دولتی کشورهای خارجی دریافته بودند جهت نشان دادن ابراز ارادت خود نسبت به ترامپ و جلب نظر وی ،به منظور گفتگو ، می بایست مبالغی را در قالب هدیه، به املاک ترامپ پرداخت می کردند. در این لیست نام کشورهایی چون عربستان سعودی، مالزی، بحرین، آذربایجان، ترکیه، چین، هند، افغانستان و قطر دیده می شود. برخی از مقامات این کشورها ممکن است با این روند حتی پیش از ریاست جمهوری ترامپ آشنا بوده باشند، اما دیگران نیز به خوبی از این موضوع آگاه بودند.

هتل ترامپ

طبق قانون وضع شده در آمریکا تحت عنوان اهدای پاداش و هدایا ، مقامات دولتی آمریکا از دریافت هدیه از دیگر مقامات کشورها منع می شوند مگر اینکه قبلاً از طرف کنگره این امر مورد تأیید قرار گرفته باشد. سناتورهای دموکرات کنگره از ترامپ به خاطر نقض این بند شکایت کرده اند و این پرونده در دادگاه فدرال آمریکا در حال بررسی است.

مقامات و تجار آمریکایی به ترامپ و اطرافیانش پول پرداخت می کنند

مقامات و تجار نیز  گاهی اوقات در تلاش برای جلب رضایت ترامپ، در شرکت ها و املاک وی پول خرج می کنند.

برای مثال فرماندار ایالت مین؛ پاول لپیج سال گذشته در هتل بین المللی ترامپ واقع در شهر واشینگتن اقامت گزید. برخی از جمهوریخواهان نیز در این املاک کمپین های حزبی و نیز کمپین جمع آوری کمک های مالی برگزار کرده اند؛ این نشان می دهد که آنها اینگونه با لابیگران همکاری و مشارکت می کنند.

سناتور چاک گرزلی رئیس کمیته قضایی آمریکا سال گذشته در پست اینستاگرام خود نوشت: “اتاق شام مربوط به اتحادیه ساخت و نگهداری راه آهن ملی جایی است که من در آنجا قهوه می نوشم. ”

شرکت های زنجیره ای ترامپ در حال گسترش در خارج از کشور

در طول ریاست جمهوری ترامپ شرکت های متعلق به وی با کمک دولت های خارجی گسترش بیشتری یافته است. به عنوان مثال: در ماه می ،اردیبهشت ماه ،امسال  یک پروژه املاک و مستغلات در اندونزی که مربوط به تشکیلات ترامپ می شد، گزارش داده است ۵۰۰ میلیون دلار از یک شرکت متعلق به دولت چین وام گرفته است. دو روز بعد ترامپ توییت کرد که با همکاری های نزدیک با دولت خود در حال برداشتن تحریم ها از شرکت ارتباطات چین می باشد- این اعلام با اعتراض اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره  رو برو شد. اما در نهایت ،برخلاف این اعتراض ها،وی این تحریم ها را از شرکت مذکور برداشت.

ترامپ(و اطرافیانش) با بستن قراردادهای مستقیم با دولت های خارجی تجارت خود را درکشورهایی چون هند، جمهوری دومنیکن و اندونزی توسعه داده اند.

ادامه دارد…

منبع : نیویورک تایمز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0