منو

جمعی از دانش آموختگان رشته حقوق سراسر کشور از رئیس مجلس و اعضای کمسیون حقوقی خواستار بررسی “طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت” شده اند، طرحی که حدود ۷ ماه است اعلام وصول شده ولی کمسیون حقوقی و قضائی مجلس آن را بررسی نکرده است.

1917-طرح-جامع-پذیرش-آموزش-وکالت-250

متن این مطالبه به شرح ذیل است:

بیش از هفت ماه از زمان اعلام وصول طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت در مجلس شورای اسلامی می گذرد و مطابق آیین نامه داخلی مجلس مهلت کمیسیون مربوطه به پایان رسیده و عدم بررسی طرح تخلف قانونی محسوب می شود. لذا نظر به اینکه این طرح تحول عظیمی در راستای خدمت رسانی حقوقی به مردم و اشتغال دانش آموختگان ایجاد می کند، ضرروی ست که هرچه سریعتر در دستور کار کمیسیون مربوطه قرار گیرد.

ضمنا مطابق صراحت تبصره دو ماده ۷ قانون اصلاح مواد یک، شش و هفت قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴، تعیین ظرفیت از سوی مراجع صدور مجوز خلاف قانون است و این تاکید قانونگذار بر رد شرط محدودیت نفرات منطبق بر رویکرد قانون اساسی در تبیین حق آزادی انتخاب شغل و اصل ۲۸ قانون اساسی است. لذا پذیرش داوطلبان حرفه وکالت با معیار ظرفیت محدود به جای معیار صلاحیت علمی و مهارت های لازم برای وکالت، خلاف قانون است.

ما امضاء کنندگان این مطالبه از جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس و اعضای کمسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی خواستاریم تا بررسی این طرح را آغاز و هرچه سریعتر آن را در دستور کار قرار دهند.

سامانه هوشمند دیده بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot در تلگرام برای ثبت مطالبات شهروندان و جمع آوری امضا برای هر مطالبه توسط خود شهروندان راه اندازی شده و دیده بان شفافیت و عدالت هر هفته مطالبه ای که بیشترین امضا برایش جمع شود را کتبا از مسئول مربوطه درخواست و نتیجه پیگیری خواهدکرد.

در صورت تمایل به امضای این مطالبه، در پیام رسان تلگرام به این نشانی مراجعه کنید:

https://t.me/didebanShafafiat/1743

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0