منو

تیرانا- آلبانی- پلیس آلبانی می گوید رئیس سابق سازمان زندانها به جرم فساد دستگیر شد.

مقامات آلبانی اعلام کردند دستگیری آربن کوکو،رئیس سابق سازمان زندانهای این کشور، پیرو انتشار بیانیه روز یکشنبه صورت گرفت.

 

reuters

کوکو فردی است که در گذشته ریاست گارد ملی را برعهده داشت. وی همچنین از قانونگذاران سابق و حاکم برحزب سوسیالیست بود که در ماه سپتامبر پس از گذشت یکسال از سمت خود به عنوان رییس زندانها ، عزل گردید.

نخست وزیر و رهبر دیگر حزب سوسیالیست آلبانی ،ادی راما، درتوییتی نوشت: “برای کوکو متاثرم و همچنین برای خودمان. زیرا دیگر هنگام مراجعه به قانون با قوانین دوگانه و ناعادلانه مواجه نمی شویم“.

پلیس آلبانی در اواخر روز یکشنبه از دستگیری فرد دیگری خبر داد.

بر اساس این خبر قانونگذار سوسیالیستی با نام آربن اندوکا متهم به مشارکت در گروهی شد که این گروه با جعل سند اقدام به فروش زمین های عمومی واقع در منطقه لژه می کردند.

این منطقه حدوداً در ۵۰ کیلومتری شمال غربی تیرانا قرار دارد.

دستگیری اندوکا به دنبال تحقیقات گسترده دفتر دادستانی جرم های سنگین صورت گرفت . اخیراً نیز حدود ۲۰ نفر دیگر با این جرم دستگیر شدند.

اتهام این افراد سندسازی ۳۰ هکتار از زمین های عمومی و فروش آن زمینها با قیمت های صوری به مالکان غیرواقعی بود.

افراد مذکور این زمینها را با هدف توسعه استراحت گاه های توریستی با قیمت بالا به ،مالکان صوری، می فروختند.

کوکو و اندوکا در مورد اتهاماتی خود هیچگونه اظهار نظری نکردند.

آلبانی امیدوار است سال آینده مذاکراتی را برای پیوستن به اتحادیه اروپا در دستور کار خود بگذارد و بحث مبارزه با فساد را به عنوان مهمترین نکته و مساله ای که این کشور احتیاج مبرم به کار بر روی آن دارد قبل از شروع مذاکرات دیگر مد نظر قرار دهد.

منبع: رویترز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0