منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت عدالت با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور از ایشان خواست تا دادستانی با بررسی پرونده موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نسبت به احقاق حقوق سپرده گذاران اقدام نماید.

 

منتظری

این خواسته که در قالب مطالبه از سوی جمعی از سپرده گذاران آرمان وحدت در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت به ثبت رسید توانست در طول یک هفته نزدیک به ۸۰۰۰ امضاء به خود اختصاص دهد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای منتظری

دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام، به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.

در مطالبه اخیر ثبت شده در سامانه هوشمند دیده‌بان مطالبه گران از بدعهدی‌های موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نوشته‌اند و گفته‌اند در خردادماه سال ۹۶ این موسسه اقدام به بلوکه کردن سپرده سپرده‌گذاران خود نمود. به گفته مالباختگان این اقدام منجر به ضرر به بیش از ۴۰۰ هزار نفر سپرده‌گذار شد.

مطالبه گران مالباخته خواستار بررسی این پرونده توسط قوه قضا و اقدام هیأت تصفیه موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت به شرح ذیل شدند:

١- پرداخت فوری تمامی سپرده‌ها و سود قراردادی تا زمان تحویل بدون محدودیت مبلغ با توجه به قوانین ١٠ و ٢١٩ قانون مسئولیت مدنی و ید قراردادی موسسه ارمان وحدت و ماده ۵٢٢ قانون تجارت

٢- پرداخت خسارت معنوی مطابق ماده ١ قانون مسئولیت مدنی

٣- محاکمه سهامداران وحدت و روسای بانک مرکزی

۴- الزام حضور نماینده سپرده‌گذاران (دکتر مهران خوشنما) در تمامی جلسات هیأت تسویه با توجه به مصوبه سران قوا

دیده‌بان شفافیت و عدالت از آن نهاد محترم خواستار بررسی و پیگیری این پرونده است.

ضمناً این مطالبه با امضایی نزدیک به ۸۰۰۰ امضا در مدت یک هفته در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت عدالت به ثبت رسیده است.

 

با تشکر

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده‌بان شفافیت و عدالت

۱۸/۰۶/۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0