منو

جمعی از اقتصاددانان کشور با ثبت مطالبه ای در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند طرح های “تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی” و “شفاف سازی فعالیت‌های نمایندگان” که روز چهارشنبه گذشته از دستور صحن علنی مجلس خارج شده بود را به دستور برگردانده و در اسرع وقت تصویب کنند.

مطالبه گری

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

سلام علیکم،

در پی کنار گذاشتن دو طرح “تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی” و “شفاف سازی فعالیت‌های نمایندگان” از دستور صحن علنی مجلس در جلسه #چهارشنبه_سیاه ۱۴شهریور۹۷، افکار عمومی به شدت ناراحت شده است و این دو تصمیم مجلس را تودهنی به مطالبه شفافیت و فسادستیزی می‌دانند.

ما از شما قویا انتظار داریم در اولین جلسه مجلس، با رای قاطع خود، هردو طرح را به دستور برگردانید و در اسرع وقت، تصویب کنید.

طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی باید شامل این موارد باشد: رسیدگی به اموال همه مسئولان فعلی و سابق و بازگرداندن موارد نامشروع به بیت المال، جرم انگاری رانتخواری، محاکمه و مجازات صحرایی قضات متهم به فساد، حمایت از افشاگران فساد و تشدید مجازات مرتکبان ارتشا و اختلاس.

طرح “شفاف سازی فعالیت‌ نمایندگان” باید شامل شفاف‌سازی این موارد باشد: آرا، غیبت‌ها و متن سخنان هرنماینده در صحن و کمیسیونهای مجلس و نیز درآمدها، پاداش‌ها، عیدی‌ها و دارایی‌های نمایندگان، همسران و فرزندانشان چه در بخش خصوصی چه دولتی و هنچنین شامل همه امتیازات نقدی و غیرنقدی، هدایایی که دریافت می‌کنند و سفرهایی که می‌روند.

برای جبران خطای بزرگ مجلس در #چهارشنبه_سیاه ، لازم است علنا از همه مردم عذرخواهی کنید و علاوه بر تصویب هردو طرح، براجرای موثرش هم قویا نظارت کنید. در غیر اینصورت هرگز شما را نخواهیم بخشید.

برای دسترسی به این مطالبه کلیک کنید: https://t.me/didebanShafafiat/1722

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0