منو

به خبرنگار گزارش داد، شهرداری تهران چهارشنبه گذشته براساس وعده داده شده اسامی ۲ هزار و ۲۴۰ نفر از واجدین دریافت سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، عکاسی و روزنامه نگاری را منتشرکرد.

طرح-ترافیک-2

لیست منتشر شده گرچه به شفاف سازی کمک می کند اما ابهاماتی در آن وجود دارد.

به عنوان مثال در لیست مذکور فقط نام، نام خانوادگی و نام پدر فرد دریافت کننده سهمیه طرح ترافیک ذکر شده است و نامی از رسانه ای که فرد از آنجا سهمیه دریافت کرده به میان نیامده است و معلوم نیست که این افراد از کدام رسانه ها هستند.

ابهام دیگر این لیست دادن سهمیه به فرزندان برخی از مقامات سیاسی و نمایندگان مجلس است. به عنوان مثال الیاس حضرتی و محمدعلی وکیلی ۲ نماینده مجلس هستند که فرزندان آنها از این سهمیه استفاده کردند.

گرچه این ۲ نماینده خود صاحب روزنامه هستند اما معلوم نیست که فرزندان آنها سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری استفاده کردند در رسانه ها مشغول به کار هستند یا نه.

همچنین معلوم نیست که فرزند وزیر آموزش و پرورش به دلیل اشتغال بکار در کدام رسانه این سهمیه را گرفته است.

البته یکی دیگر از ابهامات این لیست این است که نمایندگان مجلس از خود مجلس سهمیه طرح ترافیک دریافت می کنند اما معلوم نیست که آیا این ۲ نماینده از مجلس طرح دریافت نکرده اند که نام آنها در لیست خبرنگاری آمده است.

همچنین سه فرزند محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات از سهمیه طرح ترافیک استفاده کردند و معلوم نیست که فرزندان وی در کدام رسانه مشغول بکار هستند.

ابهام دیگر این لیست وجود افرادی با نام خانوادگی و نام پدر مشابه است. به عنوان مثال در صفحه ۴۵ لیست اعلام شده از سوی شهرداری تهران و در ردیف ۶۶۹ تا ۶۷۲ چهار فرد به عنوان خادم المله از سهمیه طرح ترافیک استفاده کردند که نام پدر سه نفر از این چهار نفر، حسین ذکر شد. این سوال در ذهن بوجود می آید که این افراد در کدام رسانه مشغول به کار هستند که سهمیه گرفتند ؟.

همچنین در ردیف ۴۷۰ تا ۴۷۳ نام چهار نفر با نام خانوادگی جعفرعلی جاسبی ذکر شده که نام پدر ۲ نفر از آنها مشابه است و ابهامات فوق را  مجدداً تداعی می کند.

پنجمین ابهام این لیست ذکر نشدن نام رسانه ها و تعداد سهمیه های تعلق گرفته به آنهاست.

به عبارت دیگر در این لیست معلوم نیست که به رسانه های دولتی، غیردولتی، حامی و غیرحامی چه تعداد سهمیه تعلق گرفته است.

امید است شهرداری تهران در راستای شفافیت بیشتر و بهتر نام رسانه ها و تعداد سهمیه های تعلق گرفته به هریک از رسانه ها را اعلام کند.

اما اسامی مقامات سیاسی که فرزندان آنها از سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری استفاده کردند:

 

فهرست مقامات سیاسی و فرزندانشان که از سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری استفاده کردند

فهرست4

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0