منو

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به موضوع اختصاص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای بخش های تولیدی، واردات کالا و برنامه های دولت در تخصیص آن و فقدان برنامه مدون در تخصیص و عدم شفافیت لازم در ارائه آمار، گفت: پرونده این موضوع در دیده بان مفتوح و به دنبال خواهد شد.

جلواتی2

 

به گزارش خبرنگار داد محسن جلواتی قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت عصر امروز در جلسه ماهانه این موسسه با اشاره به اقدامات این سازمان در خرداد ماه گفت: در ماه جاری ۴۰ گزارش در حوزه های مختلف اقتصادی به موسسه رسیده و پنج نفر نیز به جمع داوطلبین همکاری با سازمان اضافه شده است که تا کنون تعداد داوطلبان همکاری موسسه به بیش از ۳۰۰ نفر رسیده است.

وی از پیگیری ۲ مورد زمین خواری از طریق همکاری با دستگاههای امنیتی کشور و قوه قضائیه خبر داد و گفت: یک مورد موضوع زمین خواری در استان آذربابجان شرقی بود که به دستگاههای نظارتی و امنیتی ارسال شد تا همکاری دیده بان بتوان به نتایج قابل قبولی در برخورد با مفسدین اقتصادی دست یافت.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت افزود: مورد دوم زمین خواری توسط یکی از ارگانهای کشور که بطور غیر قانونی برای آن سند صادر شد و دیده بان به منظور کنترل تبعات اجتماعی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم مکاتبه ای با معاون اول قوه قضائیه انجام داده تا با کمک دستگاه قضائی از این تخلف جلوگیری شود.

جلواتی با اشاره ادامه پیگیری پرونده موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز از سوی دیده بان گفت: در ادامه بررسی های دقیق و صرف ساعت ها کار کارشناسی موضوع از طریق کارگروههای بانک و حقوقی دیده بان شفافیت بررسی شد که در نهایت با تصویب هیئت مدیره، موضوع شکایت از ذی مدخلان اهم از صاحبان و سهامداران موسسه کاسپین، فرشتگان و از طرفی مسئولین ذیربط در بانک مرکزی به دادستانی تهران اعلام گردید که در روز گذشته در نشست خبری رئیس محترم هیئت مدیره این موسسه با اصحاب رسانه بصورت مفصل تشریح شد.

وی افزود: همچنین پیگیری قضائی پرونده مفتوح موسسه ثامن الحجج در دستگاه قضائی انجام شد و با پیگیری موسسه مسئولان بانک مرکزی به دادسرا احضار شدند.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت در خصوص به اتمام رسیدن تحقیقات دیده بان شفافیت در خصوص موضوع هواپیمای فلایت چک (وارسی پروازی) گفت: پس از کار کارشناسی نتایج بررسی دیده بان مبنی وجود نداشتن فساد در گران خرید این هواپیما بطور تفصیلی به اطلاع عموم مردم رسید.

جلواتی گفت: مکاتبه ای با جناب آقای سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخی تخلفات صورت گرفته در نمایشگاه کتاب در اردیبهشت امسال ارسال و پیگیری آن تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

وی به مکاتبه موسسه با مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد در خصوص آسیب شناسی روند اخذ مالیات از اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره کرد و گفت: در ادامه تخلفات صورت گرفته توسط برخی از ممیزین مالیاتی که مودیان را در ادامه مجبور در طرح شکایت در قانون ۲۵۱  مکرر مالیاتی به منظور احقاق حق می نماید، اعلام کرد که کارگروه تخصصی دیده بان ضمن بررسی دقیق و همه جانبه موضوع، آماده ارائه طریق در روش و شیوه آن وزارتخانه به منظور جلوگیری از فشار مضاعف بر تولید کنندگان، صنعت گران و تجار که عموما از افراد آبرومند و کار آفرین جامعه می باشند، است.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت گفت: یکی از موارد حساس و حیاتی اخیر موضوع گران فروشی دارو توسط برخی از شرکت های وارد کننده و بررسی دقیق قیمت های جهانی و قیمت های داخل کشور که از منابع دولتی و صندوقهای بیمه و جیب مردم پرداخت می گردد، در کارگروه درمان دیده بان بررسی و بزودی بیانیه ای مهم صادر و از دستگاه قضائی جهت برخورد با متخلفین و از وزارت بهداشت جهت اصلاح روند قیمت گذاری با ارائه مدل دقیق اعلام خواهد گردید.

جلواتی با اشاره ۳۴ پرونده تخلفاتی گمرگی که در موسسه در حال بررسی است، گفت: این پرونده ها با جدیت پیگیری و در صورتی که گمرگ همکاری لازم را با این موسسه نداشته باشد موضوع به شکل اطلاعیه به اطلاع عموم مردم رسانده و از طریق دستگاه قضائی پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع اختصاص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای بخش های تولیدی و واردات کالا و برنامه های دولت در تخصیص آن و فقدان برنامه مدون در تخصیص و عدم شفافیت لازم در ارائه آمار ، پرونده این موضوع در دیده بان مفتوح و به شکل جدی دنبال خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0