منو

درحالیکه تاکنون چندین وعده معاون اول رئیس جمهور و اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای تشکیل جلسات این ستاد محقق نشد اما بازهم وعده داده شد که دوشنبه هفته آینده جلسه ستاد برگزار می شود. سوال این است آیا بعد از ۹ ماه تعطیلی این جلسات برگزار خواهد شد؟

مفاسد اقتصادی2

به گزارش داد، آخرین جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دوشنبه سوم مهر سال گذشته برگزار شد و از آن زمان تاکنون ۹ ماه سپری شد و جلسه ای برگزار نشد.

در طول این مدت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که ریاست این ستاد با وی است وعده هایی برای برگزاری جلسه داد.

به عنوان مثال جهانگیری در اردیبهشت ماه در مصاحبه ای اعلام کرد: جلسه ستاد در همین ماه برگزار می شود و در زمان خودش توضیح می‌دهم که چرا در این مدت جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را تشکیل ندادم.

علاوه براردیبهشت، خرداد هم سپری شد و خبری از تشکیل جلسه ستاد نشد.

در این میان عزت الله یوسفیان ملا یکی از اعضای ستاد از تشکیل جلسه در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برخی مسئولان دفتر معاونت اول رئیس جمهور برای برگزاری جلسه در ماه مبارک رمضان با ما تماس گرفتند و ما نیز موافقت خود را در این باره اعلام کردیم.

البته این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بارها اعلام کرد که پیگیر تشکیل جلسه ستاد است اما مسئولین حاضر به برگزاری این جلسات نیستند.

به عنوان مثال وی در مصاحبه ای اعلام کرد که دوبار با جهانگیری و همچنین با حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس برای تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی صحبت کردم و آقایان هم قول دادند این جلسات برگزار شود اما هیچکدام از این وعده ها عملی نشد.

بعد از نا امیدی از تشکیل جلسات ستاد و محقق نشدن وعده های مکرر داده شده از سوی مسئولین، نمایندگان عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی طی نامه‌ای خطاب به سران قوا خواستار تعیین تکلیف دلایل برگزار نشدن جلسات این ستاد شدند.

اما امروز خبری منتشر شد که جلسات ستاد از دوشنبه هفته آینده از سر گرفته می شود.

حال معلوم نیست که این وعده به سرنوشت وعده های قبلی دچار می شود یا واقعاً جلسات ستاد در دفتر معاون اول رئیس جمهور برگزار و هر ۲ هفته یکبار تکرار خواهد شد.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی بنا به ضرورت‌ مبارزه با فساد و پیرو صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در در دهم اردیبهشت ماه ۱۳۸۰، تشکیل شد.

ریاست این ستاد با معاون اول رئیس جمهور است.

جلسات این ستاد با حضور معاونین اول سه قوه، وزرا، نمایندگان مجلس و رؤسای دستگاه‌های نظارتی سه قوه تشکیل می شود و از جمله اهداف آن اطلاع رسانی مصوبات و پیگیری اجرای آن‌ها و شناسایی و سالم‌سازی گلوگاه‌های فسادخیز نظام اداری و اقتصادی کشور و ایجاد شفافیت و ارتقای نظارت در آن‌ها تؤام با تسهیل فضای کسب و کار و برقراری زمینه‌های امنیت اقتصادی و رشد و توسعه اقتصاد، می باشد .

در حالیکه جلسات ستاد از زمان تشکیل هر دو هفته یکبار تشکیل می شد، در سال گذشته تنها چهار جلسه آن برگزار شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0