منو

در حالی که مسئولین از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی و مطالبات غیرقابل وصول و مشکوک الوصول سخن می گویند اما هنوز مشخص نکردند که این ابربدهکاران بانکی چه کسانی هستند.

مشکوک الوصول

به گزارش داد؛ سال گذشته زمزمه معوقات بانکی ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی رسانه ای شد.

معوقاتی که هم در بانک های دولتی ریشه دارد و هم بانک های خصوصی.

البته معوقات بانکی چند سالی است که در رسانه ها مطرح می شود اما ظاهرا رقم آن کمتر از این عدد بود.

در همین زمینه پرونده ای در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تشکیل شد و کمیسیون از این موضوع گزارشی تهیه و در اول خرداد امسال در صحن مجلس قرائت شد.

گزارشی که اسمی از ابربدهکاران بانکی و اینکه این افراد به چه کسانی وصل هستند و چگونه توانستند این مقدار از پول را از بانک ها گرفته و پس ندهند، نیامد.

اما این موضوع در مجلس به همین گزارش ختم نشد.

تحقیق و تفحص از میزان مطالبات غیرقابل وصول و مشکوک الوصول بانکی کشور با تقاضای حشمت اله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت.

اعضای این کمیسیون فردا یکشنبه درباره تقاضای این تحقیق و تفحص تصمیم گیری می کنند.

غیر از این اقدامات مجلس، پرونده معوقات بانکی در سالهای گذشته روی میز ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی قرار داشت. ستاد که وظیفه اصلی در مبارزه با مفاسد را دارد اکنون ۹ ماه است که هیچ جلسه ای نداشته و عملا تعطیل است.

پیگیری معوقات بانکی در کمیسیونهای اصل ۹۰ و اقتصادی مجلس و همچنین ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گرچه ممکن است نتایجی داشته اما هنوز از سوی این نهادها نام فردی که ابربدهکار بانکی باشد اعلام نشد.

در واقع هنوز مشخص نیست که افرادی که ۱۳۰ هزار میلیارد تومان پول بیت المال را گرفته و پس نمی دهند چه کسانی هستند و به چه کسانی متصل اند.

سوال این است آیا با تحقیق و تفحص مجلس و در صورت تصویب آن در کمیسیون اقتصادی و صحن مجلس در این زمینه باز مثل گزارش کمیسیون اصل ۹۰ شاهد کلی گویی خواهیم بود و یا نام بدهکاران بانکی اعلام خواهد شد.

چرا ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که وظیفه اصلی در مبارزه با مفاسد را دارد در این زمینه سکوت کرده و عملا ۹ ماه جلسه ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0