منو

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارجاع تخلف ۴۵ میلیون‌ دلاری دولت به دیوان محاسبات خبر داد.

تخلف ۴۵ میلیون‌ دلاری دولت

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق بند” الف تبصره ۴ لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور” به دولت اجازه  داده شده بود، برای طرح‌های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه‌های آن ۳۰۰ میلیون دلار معادل ریالی ۹٫۹۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برداشت کند، گفت: دولت این مبلغ را برداشته، اما ۱۵ درصد از این مبلغ را در جای دیگر صرف کرده است که این خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه تخلفی آشکار از سوی دولت رخ داده است، ادامه داد: در جلسه‌ای که با مسئولان دولتی و دیوان محاسبات در این زمینه داشتیم به آنها اعلام کردیم که این موضوع تخلف است و دولت باید درباره نحوه هزینه کرده این ردیف از بودجه به مجلس گزارش ارائه کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس تصریح کرد: دولت باید توضیح دهد که چرا ۱۵ درصد از بودجه‌ای که برای آبرسانی به روستاها بوده را  در جای دیگر هزینه کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس از تشکیل پرونده‌ای در این زمینه در دیوان محاسبات علیه دولت خبر داد و گفت: دادستان دیوان به این موضوع ورود کرده و حکمی را صادر خواهد کرد.

منبع؛ تسنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0