منو

یک نماینده مجلس نسبت به خطر فروش اطلاعات میادین نفتی مشترک ایران توسط شرکت توتال فرانسه هشدار داد و خواستار پیگیری این مسئله شد.

توتال

به گزارش داد، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: شرکت نفتی توتال فرانسه با وجود هشدارهای داده شده به مفاد قراردادش با ما عمل نکرده است.

وی افزود: در رابطه با الگوی جدید قراردادهای نفتی (IPC) صحبت‌های مفصلی در مجلس شد، حالا توتال دارد کار را رها می‌کند و می‌رود؛ از وزارت نفت بخواهید توضیح دهند که چه تصمیمی گرفته‌اند و آیا خسارات ما پرداخت می‌شود؟

سلیمی ادامه داد: آیا خطر فروش اطلاعات میادین نفتی مشترک ما وجود دارد؟

لاریجانی در پاسخ به این تذکر اعلام کرد: کمیسیون انرژی حتماً این مسئله را پیگیری کند و اگر خسارت زده باشند، باید جبران کنند.

سلیمی در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به ایراد قبلی شورای نگهبان به لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) گفت: ایراد شورای نگهبان به لایحه پالرمو، ایراد ترجمه‌ای بوده و مجدداً نیز همان نگرانی وجود دارد؛ تذکر بدهید که مرکز پژوهش‌ها این مسئله را دقیق بررسی کند که آیا ترجمه جدید اصالت دارد یا خیر؟

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0