منو

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سال گذشته حدود چهار میلیون تن برنج وارد کشور شد، از نقش مافیای برنج در این زمینه خبر داد و گفت: حدود سه میلیون تن برنج مازاد بر مصرف وارد کشور شد.

رضیان

عبدالله رضیان نمایند قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار داد با بیان اینکه میزان مصرف برنج در داخل کشور حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن است، گفت: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج در داخل کشور تولید می شود و حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج باید وارد شود.

وی افزود: از آذرما سال گذشته تاکنون بیش از چهار میلیون تن برنج وارد کشور شد که بیش از دو برابر مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: علاوه بر واردات رسمی که با مجوز وزارت جهاد کشاورزی صورت می گیرد، مرزنشینان از جمله در مرزهای سیستان و بلوچستان با کشور افغانستان، مرز ایران و پاکستان، استان هرمزگان و بوشهر سهمیه واردات دارند که  آنها نیز می توانند تا حدودی وارد کنند.

رضیان افزود: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی بدون در نظر گرفتن واردات از این مرزها، مجوز واردات به میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن را صادر می کنند و می گویند ما مجوز بیش از نیاز کشور صادر نکردیم در حالیکه عملاً بیش از نیاز کشور برنج وارد کشور شد.

وی با بیان اینکه قطعاً مافیا در واردات برنج نقش مهمی دارند، تصریح کرد: برای جلوگیری از واردات بیش از حد برنج به کشور باید با مافیا مبارزه کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران افزود: همچنین برای جلوگیری از واردات باید با قاچاقچیان به صورت جدی مقابله شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0