منو

دیده بان

دفتر دیده بان شفافیت و عدالت در استان مرکزی از عموم مردم به جز مفسیدین خواست تا در حد توان با این دفتر همکاری کنند.

به گزارش داد، دفتر دیده بان شفافیت و عدالت در استان مرکزی که از مدت ها قبل کار خود را آغاز کرده با اشاره به عدالت طلبی و ضدیت با فساد، بر شفافیت کارها و اعتقاد به آن تاکید کرد.

این دفتر بابیان اینکه دولت ها به تنهایی توان اطلاع از دورترین و پنهان ترین نقاط فسادانگیز یا عدم شفافیت در کشور را ندارند تصریح کرد: اما ملت همچون زنجیره ای به هم پیوسته از کوچک ترین مسائل اجتماعی با خبر می شوند و به قولی “همه چیز را همگان دانند” .

دیده بان شفافیت و عدالت در استان مرکزی با تاکید بر حمله به فساد از طریق جبهه مردمی و همکاری با این دفتر افزود: زنجیره های انسانی به هم پیوسته در سازمان های مردم نهاد و گروه های منسجم مردمی می توانند بدون چشمداشت مادی، دولت ها را یاری نمایند.

این دفتر تاکید کرد: عدالت طلبی، ضدیت با فساد و اعتقاد به شفافیت کارها در نهاد خدایی انسان ها نهاده شده، تنها قدرت و رفاه بیش از حد و تسلط بر اموال عمومی، برخی دست اندرکاران را از راه به بیراهه می کشد و اگر شفافیت طلبی و فساد ستیزی پاکدلان آنان را از فساد و بی عدالتی و ستم باز ندارد شکاف طبقاتی عمیقی به وجود می آید و فساد، افسار گسیخته یا سیستمی و خانمان برانداز و جان سوز خواهد شد.

این دفتر با تاکید بر اینکه بدون وابستگی به دولت و دولتی ها برای اقدام علیه فساد کار خود را آغاز کرده افزود: از فطرت های پاک و خداپرست و وجدان های ظلم ستیز و عدالت طلب دعوت به همکاری داریم  و دست یاری آنها را می طلبیم.

این دفتر قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر، فرار مالیاتی کلان، رشوه گیری، عدم شفافیت حقوق مدیران و مقامات، زمین خواری و تخریب گسترده محیط زیست، اخذ وام های بانکی از راه رانت، فساد در بانک ها و گمرک، دلالی غیرقانونی در ادارات دولتی و قضایی، سوء استفاده در واگذاری های مختلف مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی، عدم شفافیت در کارهای اداری و عدم اغنای ارباب رجوع، چپاول و سرقت از بیت المال، پولشویی، تغییر کاربری اراضی، سوء استفاده و رشوه در استخدام ها، سوء استفاده از اموال مردم در شرکت های دولتی و غیردولتی، قانون گریزی و قانون ستیزی، گران فروشی و تخلفات در شورای شهر و شهرداری ها از جمله مواردی دانست که مسئولین باید در مبارزه با فساد به آنها توجه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0