منو

به گزارش داد روز دوشنبه برخی از مسئولین سازمان مردم نهاد دیده  بان شفافیت و عدالت از جمله محمدرضا محمدخانی مدیرعامل و محسن جلواتی قائم این سازمان مردم نهاد  با مجید اکبرپورمدیرعامل روزنامه رسمی جلسه داشتند.

روزنامه رسمی

در این جلسه که با محوریت شفافیت ارائه اطلاعات توسط روزنامه رسمی برگزار شده، مسئولین دیده بان با تأکید بر اینکه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان رکن قانونی اطلاع رسانی حقوقی، اطلاعات بسیار ارزشمندی منجمله آخرین قوانین ابلاغی در کشور، آگهی های قانونی، مشروح مذاکرات مجلس و مانند آنها را منتشر می کند، عنوان کردند که امروزه با گسترش فضای مجازی و ضرورت تحقق شفافیت و دولت الکترونیک و در راستای مبارزه با فساد، ارائه داده های روزنامه رسمی به صورت الکترونیک، رایگان، سهل الوصول و در قالب های استاندارد، به عنوان ضرورتی در اطلاع رسانی حقوقی به مردم شناخته می شود.

مسئولین دیده بان شفافیت و عدالت با استناد به ماده دوم قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و بررسی های انجام شده مبنی بر حق دسترسی هر شخص ایرانی به اطلاعات عمومی و به منظور تسهیل دسترسی مناسب عموم مردم به داده های روزنامه مذکور، پیشنهاد دادند تا امکان بارگیری بدون محدودیت کلیه اطلاعات موجود در سامانه روزنامه رسمی به صورت یکجا و رایگان انجام پذیرد.

همچنین رایگان شدن دریافت کلیه اطلاعات موجود در سامانه به صورت الکترونیک، فراهم شدن ابزار دریافت سیستمی داده های موجود در سامانه (API) و حذف مکانیزم کپچا(Captcha)  برای دسترسی به اطلاعات مندرج در سامانه از دیگر پیشنهادات مسئولین این سازمان به مدیرعامل روزنامه رسمی بود.

در این جلسه نیز مقرر شد روزنامه رسمی نسبت به شفافیت و ارائه اطلاعات اقدامات لازم را به عمل آورد و پیگیری های خود را جهت رفع موانع  و بهره برداری بهتر از سایت این روزنامه داشته باشد.

این جلسه در دفتر مدیرعامل روزنامه رسمی برگزار شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0