منو

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی در راستای ریشه کن کردن فساد اداری و اقتصادی است، گفت: تولید کنندگان باید به کمیت و کیفیت تولید خود فکر کنند.

گل مرادی

علی گل مرادی نماینده ماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار داد با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی باید به نیاز کشور هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت توجه کرد گفت: در اقتصادی که رانت و فساد رواج داشته باشد حمایت از کالای ایرانی محقق نخواهد شد و قاچاق نیز برقرار می ماند.

وی بابیان اینکه در موضوع قاچاق عده ای ذینفع هستند تاکید کرد: وقتی قاچاق در کشور وجود داشته باشد فضای رقابتی برای تولیدات داخل باقی نخواهد ماند و تولیدکنندگان انگیزه ای برای تولید ندارند.

نماینده ماهشهر،امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی باید به صورت انقلابی و جهادی تولیدات را افزایش داد و در این زمینه به کیفیت کالاها توجه ویژه داشت.

وی افزود: باید به گونه ای کیفیت کالای داخل را افزایش داد تا مردم رغبت و انگیزه ای برای خرید کالای خارجی نداشته باشند.

گل مرادی با بیان اینکه برای غلبه بر فساد اقتصادی نیاز به یک همدلی و همگرایی بین مردم و مسئولین هستیم گفت: نقش مجلس در جایگاه قانون گذاری و  نظارت برای جلوگیری از تخلفات، سوء استفاده و رانت خواری بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به جایگاه در رأس امور بودن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کشور دچار فساد شده یکی از نقاط آن به ضعف عملکرد مجلس برمی گردد چرا که احتمالاً قوانین جای نفوذ مفسدین را فراهم کرده است.

رئیس کمیته نیروی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید در اجرای قانون مماشات داشت، افزود: باید از نحوه اجرای قانون از سوی دولت ارزیابی و ارزش یابی داشت اما در فرآیند ساز و کاری که وجود دارد این اتفاق نمی افتد.

وی تصریح کرد: مثلاً در ارزیابی میزان اجرای قانون لایحه بودجه و یا برنامه توسعه کشور بعد از مدت ها متوجه می شویم که تنها ۲۰ درصد قانون اجرا شده و ۸۰ درصد آن بر زمین مانده است.

گل مرادی افزود: مجلس باید در حمایت از کالای ایرانی خیلی جدی باشد و مجلس نشینان بدانند که در رأس امور هستند و مسئولیت آنها در این زمینه بیشتر است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *