عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به گزارش رئیس و دادستان دیوان محاسبات در این کمیسیون، از واریز نشدن یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار پول به خزانه در سال ۹۵ و تشکیل پرونده برای ۹۰۰ مدیر متخلف در سال ۹۴ خبر داد.

واریز نشدن یک میلیارد و 100 میلیون دلار به خزانه/تشکیل پرونده برای 900 مدیر متخلف

به گزارش داد به نقل از الف حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در این جلسه رئیس و دادستان دیوان محاسبات حضور یافتند تا در خصوص تفریغ بودجه سال ۹۵ گزارشی به نمایندگان ارائه کنند.

وی افزود: مسئولین دیوان محاسبات در جلسه اعلام کردند که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار از پول کشور به صندوق توسعه ملی و خزانه واریز نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: همچنین در جلسه مسئولین دیوان محاسبات گفتند که به دلیل تخلفاتی که در نحوه اجرای بودجه سال ۹۴ صورت گرفت، برای ۹۰۰ مدیر متخلف پرونده تشکیل شده که این ۹۰۰ پرونده تا پایان سال ۹۶ به دادسرا رسیده است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: از این مقدار به ۶۰۰ پرونده رسیدگی شده که برای ۶۰ درصد مدیران متخلف قرار مجرمیت صادر شده و برای ۴۰ درصد این پرونده ها قرار منع تعقیب صادر شده است.

وی افزود: همچنین آقایان اعلام کردند که تا کنون برای ۳۶۰ مدیر متخلف کیفرخواست صادر شده و ۱۳ پرونده در مرحله تحقیق است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در این جلسه کمیسیون از رئیس دیوان محاسبات خواست تا از پاداشهایی که بالاتر از هفت برابر حقوق پرداخت شده، گزارشی تهیه و به کمیسیون ارائه کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه اطلاعاتی به ما رسیده که تخلفاتی در زمینه پاداش ها صورت گرفته، گفت: این گزارش باید شامل همه دستگاهها و شرکت های دولتی، مدیران بانک ها و نهادهای عمومی باشد و مشخص شود که چه مقدار از این پاداشها خلاف قانون و چه مقدار خارج از انصاف است.