احمد توکلی رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با تسنیم، درباره رد استعفای نجفی شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر گفت: درباره استعفای شهردار یک‌بار گفتند علت استعفا مسائل دیگری است. ابتدا گفتند که دلیلش مبارزه با فساد است در حالی که ما هیچ‌گاه سابقه‌ای از آقای نجفی برای مبارزه با فساد ندیدیم.

وی افزود: یک سری ادعاها هم شنیدیم که بخاطر مبارزه با فساد به وی فشار آوردند، در حالی که کسی را برای مبارزه با فساد کنار نمی‌گذارند.

توکلی با انتقاد از عدم قبول استعفای نجفی در شورای شهر، گفت: آقای نجفی خودش می‌گوید من بیمارم، محسن هاشمی هم تصریح می‌کند که پزشک نجفی به وی گفته نباید فشار، استرس و اضطراب ببیند و شهرداری هم جای این مسائل است. واقعا تعجب دارد که چرا دوباره وی را ابقا کردند. رفتارهای شورای شهر حاوی تناقض است. از طرفی رئیس شورا اعلام می‌کند شهردار بیمار است و محیط کاری برایش خطرناک است اما باز به همان شخص برای این مسئولیت رای می‌دهند.

رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه هیچ انسان عاقلی نباید شخصی با این شرایط را برای این مسئولیت انتخاب کند، اظهار داشت: نجفی که قبلاً معاونت ریاست‌جمهوری را بعد ۶ ماه به‌دلیل بیماری ترک کرده بود، نباید برای این مسئولیت انتخاب می‌کردند اما حالا هم می‌خواهد از شهرداری برود نمی‌گذارند که جای تعجب دارد.

در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران ، نمایندگان مردم به استعفای نجفی رای منفی دادند تا نجفی همچنان سکان شهرداری تهران را به دست داشته باشد.

در اولین جلسه رسمی امروز شورا اعضا با ۱۶ رای مخالف و ۴ رای موافق استعفای نجفی را نپذیرفتند. برخی شورایی ها در این مدت اعلام کردند که با استعفا موافق نیستند و در نهایت هم در جلسه امروز به استعفا رای ندادند.

نجفی علت استعفای خود را بیماری عنوان کرد و گفت: به دلیل درمان نمی تواند در شهرداری بماند و از شورایی ها درخواست کرد که با استعفایش موافقت کنند.

نجفی خاطرنشان کرد: بنده با توجه به بیماری‌ای که دارم و به‌خاطر آن حضورم در شهرداری خیانت است، از اعضای شورای شهر تهران تقاضا دارم که این موضوع را به موضوع سیاسی و اطراف آن ارتباط ندهند و اصلی‌ترین علت، بیماری من است و معالجه در ۳ماهه آینده با توجه به زمان‌بردن آن می‌طلبد که بنده استعفا دهم.

منبع:تسنیم