محمدرضا صباغیان نماینده بافق، مهریز، ابرکوه، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار مطلب «حقوق و دریافتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و هزینه کرد آن چگونه است؟» در کانال تلگرامی اش گفت: تصمیم به انتشار میزان دریافتی و حقوق از مجلس، از همان روزهای اول آغاز بکار مجلس دهم گرفتم.

وی افزود: اینجانب در همان زمان از آقای لاریجانی رئیس مجلس خواستم تا میزان دریافتی نمایندگان را منتشر کند.

نماینده بافق، مهریز، ابرکوه، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان حقوق و دریافتی یک نماینده از مجلس همواره مورد سوال مردم بوده است و اینجانب هم در راستای شفاف سازی میزان حقوق، دریافتی و نحوه هزینه کرد آنرا توضیح دادم.

صباغیان تاکید کرد: این اقدام اثر مثبتی در جامعه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که بعد از انتشار این مطلب مردم حوزه انتخابیه شما چه واکنشی داشتند، گفت: مردم مطلب را دیدند و از شفاف سازی استقبال کردند.

محمدرضا صباغیان در کانال تلگرامی خود در مطلبی تحت عنوان «حقوق و دریافتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و هزینه کرد آن چگونه است؟»، کل حقوق و دریافتی های خود از مجلس را منتشر کرده است.

وی در این مطلب از دولت برای اجرا نکردن ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ایجاد سامانه برای اعلام حقوق، مزایا و دریافتی های مسئولین و مقامات سیاسی انتقاد کرد.

منبع: الف