منو

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه معوقات بانکی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: گزارش کمیسیون در این زمینه تحویل هیئت رئیسه مجلس شد تا در صحن مجلس قرائت شود.

محمدی

داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار داد با بیان اینکه گزارش معوقات بانکی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهایی و در کمیسیون تصویب شد، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم که این معوقات هم شامل بانک های دولتی است و هم شامل بانک های خصوصی.

وی با اشاره به نشست کمیسیون با مدیران عامل بانکها، رئیس کل بانک مرکزی، مسئولین مرکز پژوهشهای مجلس و حتی بدهکاران بزرگ بانکی، افزود: ما آمار معوقات بانکی را مشخص کردیم و در بررسی های خود به این نتیجه رسیدیم که معوقات بانکی از سال ۱۳۸۴ به بعد رشد زیادی داشت.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه گزارش کمیسیون حدود ۳۰ صفحه است، تصریح کرد: ما در این گزارش تمام معوقات بانکی را به تفکیک بانک ها اعم از خصوصی یا دولتی، با قید رقم و اعداد و میزان درصد معوقات و رشد آن از سال ۸۴ تا کنون اشاره کردیم.

محمدی اضافه کرد: گزارش برای قرائت در صحن مجلس تحویل هیئت رئیسه مجلس شد و احتمالا در اوایل سال آینده در صحن مجلس قرائت می شود.

گفته می شود معوقات بانکی حدود۱۳۰ هزار میلیارد تومان است که نام برخی از مقامات دولتی و افراد عادی در گزارش کمیسیون قید شده که بدهکار بانکی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0