منو

شورای عالی فضای مجازی در جلسات شماره ۳۶ مورخ ۱۱/۱۰/۱۳۹۵ ، شماره ۳۷ مورخ ۹/۱۱/۱۳۹۵ ، شماره مورخ ۷/۱۲/۱۳۹۵ ، شماره ۳۹ مورخ ۲۶/۱/۱۳۹۶ و شماره ۴۰ مورخ ۱۳/۳/۱۳۹۶ مصوبه ای تحت عنوان «سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» داشته است که دبیر محترم شورای مذکور در جهت اجرای ماده ۱۱ آئین نامه داخلی شورا عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (جهت اجرای ۷ مورد مصوبه ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(۳ مورد)  ، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی (۲ مورد) ، قوه قضائیه (۲ مورد) ، وزارت آموزش و پرورش (۱ مورد) و بانک مرکزی جمهوری اسلامی (۱ مورد)  ابلاغ نمود .

پیام رسان
براساس اطلاعات واصله غیر رسمی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۵ مورد از وظایف واگذار شده به خود را صد در صد اجرایی نموده و یک مورد با پیشرفت ۶۷ درصد و یک مورد را هم حدوئد ۵۰ درصد عملیاتی نموده کرده است  . پیشنهاد میکنم سایر دستگاهها مسئول مندرج در مصوبه مذکور، براساس قانون آزادی دسترسی به اطلاعات  ، عملکرد خود را در جهت اجرای این مصوبه به اطلاع افکار عمومی بخصوص ذینفعان و ذیصلاحان گزارش نمایند .
باید توجه داشت که موضوع فضای مجازی و استفاده درست از آن( که میتواند برای ماربران بسیار مفید باشد) و کاهش هر چه بیشتر خطرات موجود دراین فضا که متاسفانه روزافزون بوده و فرهنگ ، اخلاق و امنیت جامعه و کشور را هدف گرفته اند ، دستگاههای مسئول مندرج دراین مصوبه لازم است هرچه سریعتر نسبت به اجرای مسئولیت های محوله اقدام نمایند و گزارش عملکرد خود را اعلام نمایند . لازم به توضیح است که یکی از اهداف این مصوبه «فراگیری پیام رسان های اجتماعی داخلی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی خارجی است که میتواند به ایجاد بستر مناسب برای تعاملات اجتماعی برای برقراری ارتباطات فردی و گروهی از طریق تبادل انواع محتواها  بینجامد .

محمدرضا محمدخانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0