منو

مفاسد اقتصادیستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در طول چهار ماه گذشته هیچ جلسه ای نداشته و نمایندگان مجلس می گویند این ستاد عملا تعطیل شده است.

به گزارش داد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در طول یک سال گذشته تنها چهار جلسه برگزار کرده و از دوشنبه سوم مهر تا کنون هیچ جلسه ای نداشته است.

آخرین مطلبی که در سایت ستاد هماهنگی مبارزی با مفاسد اقتصادی منتشر شده مربوط به جلسه سی و هفتم ستاد در سوم مهر است.

جلسه قبلی این ستاد در دولت یازدهم و در ۲۳ خرداد امسال بود.

این ستاد از زمان تشکیل دولت دوازدهم  از مرداد ماه تنها یک جلسه برگزار کرده است و از ابتدای امسال تا کنون تنها ۲ جلسه داشت.

این در حالی است که ستاد مذکور در گذشته هر ۲ هفته یک بار جلسه برگزار می کرد.

خبرنگار داد در همین راستا به سراغ نمایندگان مجلس رفت و نظر آنها را راجع به تعطیلی ستاد مذکور جویا شده است.

عزت اله یوسفیان ملا نماینده مجلس در این ستاد در گفتگو با خبرنگار داد با بیان اینکه زمان دقیق جلسه ستاد یادم نمی آید، گفت: بیش از سه ماه است که جلسه نداریم.

وی از برگزار نشدن جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی انتقاد کرد و در عین حال، گفت: اینجانب تا کنون چندین بار تلاش کردم تا جلسه ستاد برگزار شود اما متاسفانه مسئولین گوش نمی دهند.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر صحبت با رئیس جمهور در جلسه با روسای کمیسیونهای تخصصی مجلس در روزهای گذشته، نامه ای هم به دفتر رئیس جمهور نوشتم و برگزار نشدن جلسه ستاد را متذکر شدم.

یوسفیان ملا اضافه کرد: باید تکلیف ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی روشن شود.

حسن کامران نماینده اصفهان هم به خبرنگار داد گفت: این ستاد عملا تعطیل است.

وی افزود: ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی  باید گزارش دهند که با هماهنگی آنها، کدام مفسد ناکام ماند و از بروز فساد جلوگیری شد.

چهره شاخص مجلس تصریح کرد: آقایان انگیزه ای برای مبارزه با فساد ندارند و به همین دلیل جلسه ای برگزار نمی کنند.
کامران افزود: وقتی ستاد به این مهمی چهار ماه جلسه  نداشته باشد یعنی عملا تعطیل است.

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی بنا به ضرورت‌ مبارزه با فساد و پیرو صدور فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در در دهم اردیبهشت ماه ۱۳۸۰، تشکیل شد.

اجرای فرمان هشت ماده‌های رهبر معظم انقلاب دامه ظله در ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، تشکیل جلسات ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور معاونین اول سه قوه، وزرا، نمایندگان مجلس و رؤسای دستگاه‌های نظارتی سه قوه، اطلاع رسانی مصوبات و پیگیری اجرای آن‌ها و شناسایی و سالم‌سازی گلوگاه‌های فسادخیز نظام اداری و اقتصادی کشور و ایجاد شفافیت و ارتقای نظارت در آن‌ها تؤام با تسهیل فضای کسب و کار و برقراری زمینه‌های امنیت اقتصادی و رشد و توسعه اقتصاد، از جمله اهداف ستاد تعیین شده است.

ستاد با عضویت روسای سه قوه تشکیل شد و مسئولیت اداره آن به معاونین اول سه قوه تفویض گردید. در حال حاضر دبیرخانه ستاد در نهاد ریاست جمهوری مستقر بوده و ساختار آن از حیث اعضا بدین شرح است:
۱- معاون اول رییس جمهور
۲- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی
۳- معاون اول قوه قضاییه
۴- معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور
۵- وزیر اطلاعات
۶- وزیر امور اقتصادی و دارایی
۷- وزیر دادگستری
۸-رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
۹- رییس سازمان بازرسی‌کل کشور
۱۰- دادستان تهران و سرپرست دادسرای ویژه اموراقتصادی
۱۱- رییس دیوان محاسبات کشور
۱۲- پنچ نماینده مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0