منو

a
احمد توکلی به ذکر خاطراتی از دوران مبارزه انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: پس از پیروزی انقلاب ما با موتورسیکلت به مجلس می رفتیم اما بعدها امکاناتی به مسئولین دادند که در نهایت برخی آقایان خود را گم کردند.
به گزارش داد احمد توکلی به مناسب آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد ولی عصر خیابان ابوذر تهران به ذکر خاطراتی از مبارزات نقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اینجانب در دوره پهلوی مدت های طویل در زندان بودم و ناعدالتی و بی رحمی را لمس کردم.
وی با بیان اینکه به اتهام اعتراض به لایحه ای درباره خانواده در مجلس ملی، به زندان افتاد، افزود: با حکومتی جائر و خائن و البته وابسته طرف بودیم به طوری که اسداله علم در خاطرات به صراحت نوشت که کاردار سفارت آمریکا برای ما تعیین تکلیف می کرد.
رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با تاکید بر اینکه ما با ظلم، فحشا و بی عدالتی مبارزه کردیم تا انقلاب شد؛ افزود: انقلابی که در اثر آن افراد به معنای حقیقی سالم و خادمی بر سر کار آمدند.
توکلی افزود: امام در ظرف یک سال تمام ارکان یک حکومت را ایجاد کرد، از مجلس شورای اسلامی تا شورای نگهبان و برگزاری انتخابات ها و نهاد قضایی و هر دستگاه مورد نیاز برای زندگی در این جامعه، که در واقع یک  معجزه بود.
وی با بیان اینکه در ظرف یک سال روستاها زیر و رو شدند اما دشمنان جنگ را پدید آوردند تا نظام ما را با شکست مواجه کنند، گفت: پس از جنگ هشت ساله در لس آنجلس همایشی علمی در خصوص ایران زمان جنگ برگزار شد و در آن به کثرت حرف هایی گفته می شد که با حق در تضاد بودند اما در آن میان استادی از رشته تاریخ در سخنان خود تصریح کرد که با وجودی که جنگ به گونه ای تمام عیار بود، حتی یک وجب هم از خاک ایران از دست نرفت و این مهم است.
رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت علت ایستادگی ایران در جنگ را رزمندگانی خیرخواه، مدبر و اهل دین ذکر کرد و افزود: در ضمن سال های جنگ، به رغم کاهش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی، ما شاهد توزیع متناسب درآمد و نزدیکی توان اقتصادی میان شهر و روستا بوده ایم اما این وضعیت همیشگی نبود و بعدها همه چیز تغییر کرد.
توکلی با بیان اینکه در دوره اول مجلس شورای اسلامی نماینده بود، تصریح کرد: اینجانب عضو هیئت رئیسه مجلس و منشی بودم. در آن زمان علی اکبر پرورش هم عضو هیئت رئیسه مجلس بود. ما با هم با موتور سیکلت به مجلس می رفتیم. بعدها در اثر ترورهایی که منافقان مرتکب شدند، از جانب سپاه حفاظت، خودروهایی قوی، ضدگلوله و محافظ و امکاناتی ویژه به صاحبان مناصب دادند که این به مذافق برخی خوش آمد و خود را گم کردند. آن ها متاثر شدند از این که حتی نیاز نداشتند که در خودروشان را خودشان باز و بسته کنند.
وی گفت: یادم می آید که رئیس کمیسیون پست، تلگراف و تلفن در مجلس سوم از جانب شرکت ان ای سی برای چند هفته به همراه خانواده اش به سئول و توکیو و آن هم در هتل هایی پنج ستاره دعوت شد، در آن میان، خبر از خریدهای کلان و البته رشوه بود و من این را افشا کردم و آن شخص من را به این سبب شماتت کرد. سپس حاج محسن قرائتی را واسطه کرد تا با من صحبت کند که من از افشاگری دست بردارم اما من به آقای قرائتی گفتم که من در این امر صاحب نظر هستم و نظرم بر چنین برخوردی با خاطی است که بعدها آیت الله فاضل لنکرانی هم گفته من را تایید کردند.
رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت تصریح کرد: امام حسین (ع) به ما آموخت که حق جویی کنیم اما بسیاری به دروغ پراکنی روی آورده اند؛ در مجلس نهم در زمان بررسی صلاحیت ها در سختی ناشی از دروغ گویی برخی از افراد که خود را مومن نمایش می دهند قرار گرفتیم.
توکلی گفت: امروز مردم فهمیده اند که این حکومت ضامن ماندگاری ارزش ها و داشته های مان است و می دانند که اگر از بین برود، همه چیزمان را از دست می دهیم.
وی با بیان اینکه این دنیا جایی نیست که همه چیز طبق میل مان پیش برود؛ افزود: پیامبر اسلام هم گفته که همه پیامبران آرزو داشته اند که حکومت حق برپا شود اما شیطان مانع از این کار شد.
رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت با بیان اینکه مدت ها گذشت تا با پیروزی اسلام مواجه شدیم، گفت: اما ما حالا به خاطر نارسایی ها، گاهی از خود هم گله کنیم و خود را مسئول بدانیم.
توکلی افزود: در این ارتباط خوب است بیان شود که موسی به بنی اسرائیل گفته بود که اورشلیم را بگیرند و آنان در پاسخ گفتند که قوم جباری در آن جا فرمانروایی می کنند و بهتر که تو و خدایت بروید و آن جا را برگیرید و سپس به ما بدهید.

وی گفت: برخی حالا در جامعه ما می گویند که مقام معظم رهبری چرا کاری نمی کند؟ سوال این است که آقا چه کاری کند؟ این که می گویند ولایت مطلقه، تنها عنوان است زیرا برخی نمی گذارند ولایت مطلقه رخ دهد. آقا هدایت می کند و راه را نشان می دهد و مثلا سیاست های اقتصاد مقاومتی را ارائه می دهد که به حق سیاست های صحیحی هستند اما دیگران نمی گذارند و کار خود را می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0