منو

ثبت خودرو بررسی ها نشان می دهد که بعد از اعلام تعرفه های جدید یکی از شرکت های گری مارکت با استفاده از رانت اطلاعاتی می تواند هزاران خودرو را با تعرفه قبلی وارد کشور نماید.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، بالاخره بعد از چندین ماه بررسی، دولت تعرفه جدید واردات خودرو اعلام و سامانه ثبت سفارش خودرو را باز نمود. براساس ابلاغیه جدید تمامی واردکنندگان خودرو بایستی طبق تعرفه های جدید اقدام به واردات خودرو نمایند. همچنین تمامی خودروهای قبلی که در گمرک متوقف شده نیز بایستی طبق تعرفه های جدید به کشور وارد شود.

این در حالی است که برخی از افراد با علم به بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو در آینده نزدیک اقدام به ثبت سفارش خودرو در تعداد بالا نموده اند. از این ثبت سفارش ها که مربوط به آخرین روزهای منتهی به بسته شدن سامانه ثبت سفارش است، به عنوان ثبت سفارش آرشیوی یاد می شود. خبرها حاکی از آن است که در بین افرادی که قبل از بسته شدن ثبت سفارش اقدام به ثبت سفارش خودرو نموده اند تنها یک نفر دارای ثبت سفارش بالای آرشیوی است. بررسی ها نشان می دهد یکی از شرکت های گری مارکت با استفاده از رانت اطلاعاتی موفق به ثبت بیش از ۲۰۰۰ ثبت سفارش آرشیوی شده است که در حال حاضر می تواند با استفاده از تعرفه قبلی این چند هزار خودرو را وارد کشور نماید. مسلما این موضوع از نشانه های بارز رانت و فساد است که بایستی نهادهای نظارتی در این موضوع ورود کنند و با آن مقابله نمایند.
منبع : پردیس خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0