منو

پزشکیاننایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دسترسی به داده‌های صحیح راهکار مقابله با قاچاق و رشوه خواری است گفت: مدیری که سازمان را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کند.

مسعود پزشکیان در مراسم بزرگداشت روز آمار با مطرح کردن این سوال که چه میزان از تصمیمات مسئولان براساس داده‌های صحیح است گفت: اگر بخواهیم مشکل قاچاق، رشوه و زمین‌خواری را حل کنیم باید علاوه بر استفاده از مدیران کارآمد به داده‌های صحیح دسترسی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزینه طرح کاداستر در مجلس هوا شده است گفت: اگر این سامانه به درستی عمل کند چالش زمین‌خواری به طور کامل در کشو راز بین خواهد رفت.

نایب رئیس مجلس با اشاره به ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم گفت: در صورت اجرای صحیح این ماده قانونی از سوی سازمان مالیاتی با رشوه و پولهای بادآوره به طور کامل مقابله خواهد شد.

پزشکیان افزود: اگر داده‌های دقیق در اختیار مسئولان کشور بود با چالشهای اخیر پیرامون موسسات بانکی مواجه نمی‌شدیم تا مردم نتوانند به پول خود دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: به صورت ناگهانی اعلام می‌شود در یک بانک ۱۰ هزار ملیارد تومان پول گم شده است این چالش نتیجه عدم دسترسی به داده‌های صحیح است. اگر آمارهای دقیق در دست داشتیم امکان ورود چنین فاجعه‌هایی وجود نداشت.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه علاوه بر دسترسی به آمارهای دقیق باید از مدیران کارآمد نیز استفاده کنیم گفت: متاسفانه شاهد بودیم مدیری که یک سازمان را نابود کرده است در فیش حقوقی‌اش «فوق‌العاده‌های مدیریتی» پیاپی می گرفت.

منبع:تسنیم

1 پاسخ به مدیری که سازمانی را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کرد
  1. البته وزیری که بودجه سلامت مردم را در اختیار رانت خواران قرار داده توسط همین مجلس مجددا رای اعتماد می آورد .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0